19:21, 20 жовтня 2021

В Україні запустили онлайн-платформу, на якій показують давній одяг. Можна приєднатися

Автори проєкту просять українців пошукати у старих бабусиних скринях та шафах старовинний одяг, сфотографувати його та завантажити світлини на сайт.

received_231048435601370.jpeg
Фото: пресслужба проєкту

В Україні запустили онлайн-платформу Ладомирія. На вебресурсі збиратимуть світлини автентичного народного строю, а майстри з усіх регіонів зможуть його відтворити. 

Про це Локальній історії повідомили у пресслужбі проєкту.

Автори ресурсу зазначають, що на платформі Ладомирія вже зібрали декілька десятків виробів української автентики. Та це тільки початок. Команда проєкту закликає українців пошукати у сімейних скринях та шафах старовинний одяг та додати його фото на сайт.

“За часи нашої дослідницької діяльності ми зрозуміли, що з усього розмаїття та багатства українського костюма Україні відома лише жменька. Все інше тліє в старих “бабусиних скринях”. Це відбувається тому що експертиза та долучення таких виробів до культурної спадщини країни – складний та обтяжуючий процес. Ми ж, за допомогою платформи, максимально спростили збереження артефактів минулого. Потрібно всього лише зробити декілька фото, наприклад, сорочки, та завантажити на сайт. Наші експерти перевірять світлини, і якщо на них справді автентичний виріб, до роботи з його відтворення зможуть долучитися майстри з усієї України, яких ми теж запрошуємо на платформу”, – пояснює засновник Ладомирії Володимир Дзьобак.

received_294166385875288.jpeg
Фото: пресслужба проєкту

Окрім того, в рамках проєкту відбулися і практичні курси з відтворення традиційного одягу, на які відібрали майже 30 майстрів зі всієї України. На базі Ладомирії вони змогли поглибити свої знання з ткацтва, вишивки та шиття. Вироби, що відтворили на основні автентичного одягу,  учасниці курсу презентували під час урочистого випуску – фінальної частини проєкту. 

Вбрання, яке ствонили майстрині-фіналістки, представили професійні моделі зі студії ARTmodels. Частина інших учасниць буде ще працювати над відтворенням зразків автентики та долучить його вже на платформу. Таким чином, переконують автори проєкту, Ладомирія намагається вивести етно-одяг на новий рівень.

Патформу створили в межах проєкту Ладомирія – відкритий простір. З червня його реалізує Центр дослідження та відродження Волині за підтримки Українського культурного фонду. 

received_724023381851454.jpeg
Фото: пресслужба проєкту

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що дослідники збирають старі сімейні світлини українців для проєкту про “вуличну моду”.

Схожі матеріали

600.jpg

Яворівський жіночий стрій

600.jpg

“Жидівки” – особливо сині сорочки Гадяччини

600.jpg

Що і як одягали гуцули в давнину

Без назви-2.jpg

Пам’ятаючи про Січових стрільців. Українські традиції Зелених свят

600х400.jpg

“Ой, надіну я сережки і добре намисто”. Що прикраси могли розповісти про українок

600авіа.jpg

Сім найбільших авіатрощ в українському небі

SAVE_20210915_143135.jpg

Заповідник “Трипільська культура” готує нову експозицію, яку запустять у віртуальній галереї

600.jpg

Нове життя давніх артефактів

630_360_1633265667-950.jpg

Створили фільтри для соцмереж із зображенням корифеїв Закарпатської школи живопису