Дослідники збирають старі сімейні світлини українців для проєкту про “вуличну моду”
Проєкт уже наповнили фотографіями різних епох – від стриманого вбрання початку минулого століття до яскравих, розфарбованих “кльошів” перших українських хіпі.
![66b8848612d2b645.jpg](/media/images/66b8848612d2b645.max-400x400.jpg)
Цифровий архів української вуличної моди ХХ сторіччя шукає сімейні світлини для проєкту “Родинний альбом”. До нього уже долучилися десятки українців, які надіслали фотографії своїх родичів та самих себе з описом одягу і події для якої робили фото. Архів охоплює період від Першої світової війни до 90-х років.
Про це повідомляє Суспільне.
Дослідники продовжують збирати фотографії, які розповідають про вуличну моду українців у ХХ столітті.
“Без такого архіву неможливо досліджувати історію моди України. Бо історія моди в тоталітарних суспільствах або колоніях, якою ще нещодавно була наша країна, суттєво відрізняється від історії моди країн-імперій”, – каже засновниця проєкту Зоя Звиняцьківська.
![e5fc91eb1adc06df.jpg](/media/images/e5fc91eb1adc06df.max-1920x900.jpg)
Вона підкреслила, протягом останнього століття у країні “були революції і війни, під час яких впродовж років ніякої професійної моди не було”. Здавалося б у таких умовах немає місця для моди, та це не так.
“Там, де є люди, там є мода. Неофіційна, локальна, часом дивна — але вона завжди є. І дуже хочеться її оприявнити”, – каже Звиняцьківська.
![47a32dce813c84ea.jpg](/media/images/47a32dce813c84ea.max-1920x900.jpg)
Тому проєкт звернувся до світлин з родинних альбомів, які, на думку авторів, “здатні розказати не просто історії української моди, а через неї розказати історію людей, що тут жили і живуть”.
В архіві уже є світлини, що представляють моду початку ХХ століття, повоєнних, скрутних часів, людей, наближених до богеми та перших львівських хіпі, за якими пристально стежило КДБ.
![e93cf083f7f30a8d.jpg](/media/images/e93cf083f7f30a8d.max-1920x900.jpg)
Автори зазначають, що стати частиною “Родинного альбому” можете кожен, у кого є старі фото і бажання взяти участь в проєкті. Дя цього потрібно сфотографувати світлину та надіслати зображення із описом до нього на фейсбук-сторінку проєкту.
Проєкт створюється за підтримки Українського культурного фонду.
Більше про те, як одягались у ХХ столітті, читайте у матеріалі Burda, гіпі, стиляги: радянська мода в Україні