09:20, 29 березня 2021

Другий українських фільмів-претендент на “Оскар” став доступний для перегляду онлайн

Фільм “Мамай” став кінодебютом для відомого нині актора та режисера кримсько-татарського походження Ахтема Сеїтаблаєва. 

Мамай
hromadske.ua

Другий український фільм, який висунули на премію “Оскар” у номінації  “Найкращий фільм іноземною мовою”, “Мамай” Олеся Саніна тепер доступний для перегляду в онлайн-кінотеатрі Takflix.

Про це повідомляє hromadske.

“Мамай” Олеся Саніна – українсько-кримськотатарська версія “Ромео і Джульєтти”. Стрічка створена за мотивами легенд 15-16 століть – української думи “Про трьох братів азовських” і кримсько-татарського сказання “Пісня дервіша про доблесних мамлюків”. За сюжетом, козак-утікач закохується у татарську жінку, яка рятує його від смерті.

Зйомки фільму тривали 24 дні. Картина стала кінодебютом для українського актора та режисера кримсько-татарського походження Ахтема Сеїтаблаєва, який виконав роль середнього брата Умая. Окрім того, одну з ролей виконав і сам режисер стрічки Олесь Санін.

На “Оскар” “Мамая” висунули у 2003 році.

Перегляд фільму доступний по всьому світу з англійськими субтитрами.

Україна представляє картини-претенденти на “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою починаючи з 1997 року. Тоді на премію подали стрічку “Приятель небіжчика” режисера В'ячеслава Криштофовича. Її зняли за повістю Андрія Куркова “Любий друг, приятель небіжчика”.

Загалом до 2020 року на номінацію у цій категорії держава висунула 13 фільмів, із яких допустили 12. “Водій для Віри” (2004) отримав дискваліфікацію через недостатню українську частку у виробництві.

Першою виробленою на території України та номінованою на “Оскар” стрічкою була військова мелодрама “Військово-польовий роман”. Її зробили на Одеській кіностудії та висунули на премію наприкінці 1984 року. Проте цю номінацію  не вважають першою від України, оскільки фільм знятий російською мовою,  на “Оскарі” він представляв не Україну, а СРСР.

Наразі жодну з українських стрічок не номіювали на основний конкурс.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що культовий український фільм 70-х “Пропала грамота” Бориса Івченка оцифрували у високій якості та виклали на YouTube.

Схожі матеріали

івасюк 600

Заново відкритий Володимир Івасюк

600.jpg

Тіні Івана Миколайчука

krasa_tekst-5.original.jpg

"До добра і краси" Юліана Дороша. Перший повнометражний галицький фільм

800.jpg

Кіно без гепіенду. Історія акторки Віри Холодної

600.jpg

А хто твій сусід насправді? Ким був Іван Дем'янюк

600-+.jpg

Як у 30-х роках ХХ століття знімали кіно у Верховині

600.jpg

Chornobyl Files або як розповідати про українську історію Західній аудиторії

Василь Авраменко сео

Як у США знімали фільм "Наталка Полтавка" 1936 року

дисиденти 1200

“Хто за нас, встаньте в знак протесту”