09:11, 16 березня 2021

Довженко-Центр просить не переводити його під управління Держкіно

У центрі заявили про “загрозу колапсу” та “руйнацію інституції”.

image (1).webp
ukraineartnews.com/

Колектив Довженко-Центру надіслав листа прем'єр-міністру Денису Шмигалю, міністру культури та інформаційної політики Олександру Ткаченку і заступнику керівника Офісу президента Юрію Костюку, у якому розповів про загрозу “руйнації інституції”.

Відповідну заяву оприлюднили на  Facebook-сторінці центру.

“Ми глибоко занепокоєні інформацією щодо можливого переведення Довженко-Центру в сферу управління Держкіно, затримкою фінансування нашої інституції, а також через порушення проведення конкурсної процедури на посаду генерального директора Довженко-Центру”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, у листі зазначили, що  статутні завдання центру є “значно ширшими, аніж сфера кіновиробництва, якою покликане опікуватися Держкіно, і лежать у сфері культурної спадщини, архівної та музейної справи”.

“На відміну від Міністерства культури та інформаційної політики України, у Держкіно немає досвіду та необхідних компетенцій з управління нерухомим майном, капітальними інвестиціями, музейним та архівним фондами”, – наголосили у центрі.

Там вважають, що підпорядкування відбувається через те, що 17 березня у чинного генерального директора Довженко-Центру Івана Козленка закінчується п’ятирічний контракт. Проведення конкурсу ж на цю посаду розпочалося з порушення законодавства.

“Конкурсну процедуру було оголошено за два тижні до закінчення каденції, хоча за законом мали зробити це за два місяці. Недотримання передбаченої законом процедури залишає можливість оскарження результату конкурсу в судовому порядку, зменшує його легітимність і відтак може негативно вплинути на весь комплекс робочих процесів Довженко-Центру”, – додали в інституції.

Також наголошується, що “вже другий рік поспіль Довженко-Центр стикається із катастрофічною затримкою затвердження паспорту бюджетної програми”, і “станом на середину березня інституція знову опинилася на порозі неплатоспроможності”.

Тож Довженко-Центр закликав членів Кабміну відтермінувати проведення конкурсу та продовжити контракт із чинним генеральним директором або призначити його виконуючим обов’язки до кінця 2021 року.

“Вищезазначені порушення не дають колективу завершити розпочаті важливі культурні проєкти та ставлять під загрозу колапсу діяльність Довженко-Центру як такого”, – написали у листі.

Нагадаємо, 28 травня Довженко-Центр оголосив про свою платонеспроможність через те, що Міністерством фінансів не підписало бюджетну програму “Державна підтримка кінематографії”. Працівникам інституції не виплатили заробітну плату за січень-лютий 2020 року. Також центр заявив, що не може забезпечувати охорону та необхідні кліматичні умови фільмофонду.

У травні 2020 року в Довженко-Центрі пройшли обшуки, серед причин слідчих дій називали проблеми з фінансуванням центру.  

Довженко-Центр – державний фонд фільмів, у якому зберігається понад 6 000 художніх, документальних і анімаційних українських і зарубіжних стрічок. У структурі центру є Кіноархів, кінолабораторія, Музей кіно, Фільмофонд і медіатека. На базі центру працює перформативна платформа “Сцена 6”.

Схожі матеріали

600.jpg

Chornobyl Files або як розповідати про українську історію Західній аудиторії

600.jpg

Тіні Івана Миколайчука

600-.jpg

Екранні “двійники” Петлюри

600-+.jpg

Як у 30-х роках ХХ століття знімали кіно у Верховині

Camera 2-1200х600-05.jpg

Українські підлітки зняли короткометражки про своїх бабусь та дідусів. Показуємо сім найцікавіших

krasa_tekst-5.original.jpg

"До добра і краси" Юліана Дороша. Перший повнометражний галицький фільм

800.jpg

Кіно без гепіенду. Історія акторки Віри Холодної

kino.jpg

Там, де кіно відчувають на дотик

600+--.jpg

“Хто за нас, встаньте в знак протесту”!