Особистий фотоапарат Степана Бандери

IMG_8024.JPG
None Фото: Ярослав Коретчук
Go to next

11:36, 24 вересня 2021

Go to next

Фотоапарат Zeiss Ikon Contessa подарував Історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові внук і тезка провідника ОУН – журналіст Степан Бандера, котрий проживає в Торонто. Сталося це влітку 2016-го

200.jpg

Ярослав Коретчук

історик

IMG_8030_2.jpg

Зліва направо: дочка Леся, дружина Ярослава, Степан Бандера, дочка Наталя, Дмитро Миськів член ОУН. Фото зроблено в жовтні 1959 року в Альпах

Такі фотоапарати були популярні в 1950–1970 роках. Їх виготовляли в Штутґарті в 14 варіантах. Бандера придбав прилад 1953 року, коли з родиною під фальшивими документами проживав у Мюнхені. 

Політик забороняв стороннім знімати себе на плівку – дотримувався конспірації. А от сам фотографувати любив. До нас дійшло декілька десятків світлин, зроблених особисто Бандерою. На них – представники його родини та друзі під час відпочинку, занять спортом. Особисто проявляв плівку та друкував знімки у фотолабораторії, яку обладнав в приміщенні ОУН на Цеппелінштрассе. Саме цим апаратом між 12 і 14 жовтня 1959 року було зроблено останню прижиттєву світлину провідника. А 15 жовтня Бандера загинув від рук агента КДБ. 

“Я вважаю, це було його справді захоплення, одне з небагатьох захоплень у житті. Він мало того, що фотоапарат мав, але й свою лабораторію", – розповідає завідувач Історико-меморіального музею Степана Бандери Степан Лесів.

Фотоапарат досі робочий. Він зберігається у фондах музею. Відвідувачам експонат демонструють тричі на рік: 1 січня – в день народження Бандери, 14 жовтня – в день створення УПА – та 15 жовтня – на річницю загибелі провідника. 

Схожі матеріали

02

Мандри мамонтового бивня з Трипілля

мозаїка сео

Київський Дмитро Солунський. Українська мозаїка з Третьяковської галереї

Памятка_Атаки_І_1955

Затоплені археологічні пам’ятки Дністра

сео музей

Війна в музеї. Галина Пагутяк

600.jpg

Крила Ікара

Звенигородська_берестяна_грамота_2.jpg

Берестяна грамота зі Звенигорода, якій майже тисяча років

DM_6378

Кінь, який виявився гірським козлом

альбом

Дівочий альбом 1947 року

Дерев’яна церква у селі Новоселиця на Тячівщині, 1920-ті роки. Sbírka Národního muzea, Praha, Česká republika

Спалена церква, збережена у макеті