11:19, 1 липня 2021

У Празі відбулась прем'єра фільму про депортацію кримських татар

Стрічка “1944. Крим. Депоратація” розповідає про трагедію кримськотатарського народу через призму кількох сімей.

xk-1-1-1024x559.jpg.pagespeed.ic.yx1AIHw28f.webp
cinema.in.ua

У Празі відбувся показ документальної стрічки “1944. Крим. Депоратація” Фатіми Осман та Юнуса Паши.

Про це повідомляє  “Радіо Свобода”.

Фільм режисерів Фатіми Осман та Юнуса Паши компанії Fresh Production Group розповідає про депортацію кримськотатарського народу через історію кількох родин.

Показ в Празі у кінотеатрі Kinо Pilotů влаштували посольство України в Чехії і чеська гуманітарна організація “Людина в біді”.

“Зазвичай перед фільмами бажають приємного перегляду, але це якраз той випадок, коли я не можу побажати Вам такого, адже дивитися цей фільм буде не дуже приємно, подекуди важко, непросто”, – зазначила у вступному слові перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар, яка була автором ідеї стрічки.

Показ фільму супроводжувала виставка фотографій російського журналіста Антона Наумлюка “Вкрадене кримське дитинство” про переслідування кримських татар після окупації півострова 2014 року.

E5E01v8WUAM-2cW.jpeg
twitter.com/MaryanaDrach1

“Тема порушення прав людини в Криму не повинна зникати з порядку денного в Чеській Республіці. Ситуація в Криму дуже погана. Для нас важливо говорити про тих людей, які там залишилися, про те, що з ними відбувається”, – зауважила керівниця східноєвропейської програми “Людина в біді” Надія Іванова.

Кінострічка “1944. Крим. Депоратація” у 2020 році перемогла в номінації міжнародних документальних фільмів у Туреччині на Antakya 8th International Film Festival, в Чехії її показ відбувся вперше.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що прокуратура встановила причетних до геноциду киримли у 1944 році

Схожі матеріали

Новый проект (4).jpg

Крим без обличчя. Як кримські татари стали ворогами СРСР

crym-seo.jpg

Ув'язнені в Криму