15:45, 27 січня 2022

У Києві презентували фотоальбом “Незалежність. Найкращий час”

Більшість зі світлин, що увійшли до фотоальбому, опублікували вперше.

4e1dG1643205904WcTLy.jpeg
Фото: Ігор Кромф

Український інститут національної пам’яті презентував унікальний фотоальбом до 30-річчя проголошення незалежності України “Незалежність. Найкращий час/ Independence. Prime Time”. Збірка складається із п’яти розділів, доповнених есе публіциста, письменника й театрального критика Віталія Жежери.

Про це повідомляє пресслужба УІНП.

Презентоване видання ілюструє світлинами фотокореспондентів агенції “Укрінформ” 30 років незалежності в різних ракурсах через суб’єктивне сприйняття авторів ілюстрацій. Фотоархів агентства для реалізації проєкту був обраний недарма, адже він найбільший в країні та налічує понад пів мільйона фото. Варто відзначити, що більшість світлин опубліковані в альбомі вперше.

“У добірці фотографій закарбована пам’ять, яка найкраще передається в емоціях у контексті тих подій, які відбувались впродовж 30 останніх років. Частину цих фотографій ніхто ніколи не бачив і дозволяє зануритися в історію, яка була різною, спогади у нас усіх різні. Альбом дозволяє відчути заново ті події, які переживала країна впродовж цих 30 років”, – наголосив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

DCo1643205639RwR.jpeg

Олександр Ткаченко на презентації альбому

Фото: Ігор Кромф

Автори наголошують, що видання не є ілюстрованою історією України. Це погляд на шлях, пройдений країною за 30 років, фокус на сумні, радісні, хвилюючі та пам’ятні події, свідками й учасниками яких була нація впродовж цього часу. Видання складається із п’яти розділів, які доповнюють есе публіциста, письменника й театрального критика Віталія Жежери.

Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович розповів, яка була головна задумка фотоальбому.

“У нас була ідея створити візуальну історію незалежності для людини з будь-якою освітою та бекграундом. Аби це був абсолютно доступний двомовний контент. Щоб будь-хто міг погортати сторінки і зрозуміти, що таке незалежність, відчути її і побачити”, – зазначив Дробович.

Mqu1643205808dni.jpeg

Антон Дробович на презентації альбому

Фото: Ігор Кромф

Фотоальбом створили одразу українською та англійською мовами. Він вийшов друком у видавничому домі “Антиквар” у співпраці із “Укрінформом”.

Електронну версію фотоальбому оприлюднили на сайті Українського інституту національної пам’яті. Видання вийшло у світ накладом 1 тисяча примірників. Загалом проєкт коштував пів мільйона гривень. Отримати примірник фотоальбому змогли усі присутні на презентації. Також видання можна отримати в УІНП безкоштовно, написавши відповідний лист. Детальніше тут.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Києві презентували документальний серіал про незалежність.

Схожі матеріали

стрій

Хустка по-дівочому

005_29788698_Фотоотпечаток- Дом_1_4161-7

Єврейські квартали подільських містечок у 1920-х роках

001_30352308_Негатив

У будні і свята. Як одягалися на Київщині сто років тому

сео вишивка

Вишивка Східного Поділля

Біля церкви у селі Липча на Хустщині. Листівка часів ПСВ. Фото Vizewachtmeister Dr. Hertz

З карабіном і фотоапаратом. Як солдати творили воєнні листівки зі Срібної Землі

Didushitsky

Граф Дідушицький у дорозі до Парижа на Всесвітню виставку

ангел сео

Отаман Ангел. Історія зухвалого фото

IMG_9627

Похорон митрополита Андрея Шептицького. Історія одного фото

PLast_16_1_005_z arkhivu Senyshynykh_Page_7

Ранкова руханка у Ґорґанах. Нове фото Степана Бандери