09:16, 27 вересня 2021

“Скіфське золото”: Апеляційний суд Амстердама винесе рішення 26 жовтня

Його мали оголосити ще два тижні тому, однак процедуру довелось відкласти через непередбачувані обставини.

630_360_1552289696-614.max-1920x1080.jpg
ukrinform.com

Апеляційний суд Амстердама, де проходять слухання по суті у справі про “скіфське золота”, оголосить рішення 26 жовтня.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Апеляційний суд Амстердама переніс заплановану дату винесення рішення у справі щодо повернення експонатів виставки ”Крим. Золотий острів у Чорному морі” на 26 жовтня цього року”, – розповіла перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у Твіттері.

Вона додала, що у МЗС вірять, що суд підтвердить рішення Окружного суду Амстердама від 2016 року щодо повернення “скіфського золота” в Україну.

Водночас у пресслужбі суду підтвердили, що оголошення рішення довелось відкласти до 26 жовтня через непередбачувані обставини. Раніше судді планували оголосити його 14 вересня.

“Скіфське золото” – колекція експонатів із понад 2 тисяч предметів, які використовувалися для оформлення виставки “Крим: золото і секрети Чорного моря”. Вона розпочалася у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі ще до окупації Криму Росією.

14 грудня 2016 року суд Амстердама вирішив повернути Україні “скіфське золото”, яке на час анексії Криму перебувало на експозиції в голландському музеї. Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.

У січні 2017 року кримські музеї почали процес оскарження рішення суду Амстердама.

Апеляційний суд Амстердама 16 липня 2019 року ухвалив попереднє рішення у справі про “скіфське золото”, заявивши, що потребує додаткової інформації від сторін. Судові слухання у цій справі призупининили 11 червня 2020 року через пандемію коронавірусу.

“Скіфське золото”, доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що У Мінкульті Крим вважають не місцем для “скіфського золота”.