10:46, 15 червня 2021

На Полтавщині відкриють етносело “Гончарія”

Музей малобудищанського гончарства планують запустити у п'ятницю 18 червня.

Музей гончарства
facebook.com/MuseumOfPotteryInOpishnya

На Полтавщині Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному оголосив про відкриття нового підрозділу – етносела “Гончарія” у Малих Будищах.

Про це повідомили на сторінці музею у Facebook.

Музей малобудищанського гончарства планують відкрити 18 червня. Організатори обіцяють “багато цікавого”.

“Ви зможете оглянути будівлю, у якій відтворено інтер’єр традиційного житла першої половини ХХ століття. У експозиції представлено творчий спадок малобудищанських гончарів, кухонний реманент, давні меблі, родинні фото, старовинні ікони, традиційний український одяг й інші реліквії повсякденного побуту гончарів дозволять подумки перенестися в зовсім інші реалії”, – наголошують у музеї.

Вартість вхідного квитка на територію музею гончарства для дорослих становитиме 30 гривень, для школярів – 20 гривень. Після відкриття діятиме акційна пропозиція: у разі придбання комплексного квитка до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному вхід до етносела “Гончарія” буде безкоштовним.

Музей гончарства
facebook.com/MuseumOfPotteryInOpishnya

Музей-заповідник українського гончарства в Опішному заснували у 1989 році, а у 2001-му він отримав статус національного.

Сьогодні заклад позиціонує себе всеукраїнським центром дослідження, збереження й популяризації гончарської спадщини України.

Музей-заповідник володіє найбільшою в державі колекцією творів народних майстрів-гончарів та художників-керамістів (близько 55 тисяч експонатів). Там представлені творчі досягнення мистців усіх історико-етнографічних регіонів України, провідних національних шкіл художньої кераміки.

Також у музеї експонуютьунікальні  галереї монументальної та садово-паркової глиняної скульптур,  символічні панно провідних художників-керамістів і гончарів України та інших країн.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Дніпрі планують збудувати новий комплекс Музею історії лоцманів Дніпровських порогів. Окрім звичайної виставки експонатів, там облаштують симулятор доповненої реальності.

Схожі матеріали

600.jpg

Біла ворона і найдавніший у Європі механічний ліфт: чим дивує природознавчий музей у Львові

dzyndra_800-500.jpg

Хранителька музею Дзиндри

1280px-Pylyp-orlyk-constitution-1710.jpg

В Україну привезуть оригінал Конституції Пилипа Орлика

33_site.jpg

Екскурсії 33 мовами: Музей Голодомору встановив рекорд України

Dityacha-igrashka-lezhit-sered-ruyin-selishha-Piski-Donetska-oblast-bizhentsi-pereselentsi.-Foto-Maksim-Taker-620x400.jpg

Музей воєнного дитинства відкриває свою першу виставку в Україні

b4a1e65-3-illenka-melnykova-44 (1).jpg

Приміщення державного комплексу “Бабин Яр” віддають в оренду “приватному російському проєкту”

imgonline-com-ua-convertZNR4yyopW2BE.jpg

У Львові експонують іконостас XVII-XVIII століть

FB_IMG_1623741273211.jpg

У Національному музеї історії України відкрили виставку, присвячену Євгенові Коновальцю

600.jpg

Безпредметне мистецтво Пархомівки