Михайло Глушко. In memoriam

19:56, 13 березня 2024

глушко

З великим сумом у серці повідомляємо, що 13 березня відійшов у засвіти відомий український етнолог, доктор історичних наук, професор кафедри етнології ЛНУ імені Івана Франка Михайло Глушко. Раптова смерть обірвала життя науковця і педагога на 69-му році життя. 

Все своє життя вчений самовіддано працював на нині української народознавчої науки. Його монографії ("Шляхи сполучення і транспортні засоби в Українських Карпатах другої половини XIX — поч. XX ст."1993 рік, "Генезис тваринного запрягу в Україні (Культурно-історична проблема)"2003 рік, Народознавчі студії в Науковому товаристві імені Шевченка 1895-2020, 2022 роки, "Філарет Колесса і Наукове товариство імені Шевченка у Львові"2023), навчальні посібники ("Методика польового етнографічного дослідження"2008 рік, "Історія народної культури українців"2014 рік) та численні статті з різних проблем етнології, історії, археології, фольклористики, лінгвістики й історіографії заслужено здобули професорові Глушку авторитет одного з провідних українських етнологів.

1994 року Михайло Глушко очолив експедицію до Чорнобильської зони, з якої розпочалися щорічні історико-етнографічні дослідження радіоактивно забрудненого Поліського краю. Загалом він організував, керував та брав участь у більш ніж тридцяти історико-етнографічних експедиціях, під час яких було досліджено Бойківщину, Гуцульщину, Лемківщину, Надсяння, Опілля, Покуття, Поділля, Волинь, Середнє Подніпров’я, Західне Полісся та інші етнографічні райони України.

Зібрав майже півтора тисячі українських народних пісень, десятки казок, легенд, переказів і народних оповідань, сотні прислів’їв і приказок тощо, які і досі не опубліковані.

Михайло Глушко був добрим приятелем "Локальної історії", він автор низки статей до нашого журналу, зокрема післямови до виданого зовсім недавно "Різдвяного співаника"

Михайло Глушко був гостем програми "Без брому з Віталієм Ляскою", де розповідав про різдвяні традиції українців.

Професор був сповнений нових планів та наукових проєктів, які вже, на жаль, не реалізувати. 

Світла і незгасна пам'ять про Людину і Вченого!

Схожі матеріали

грушевський сео

Путівник Грушевського

600

"Останні сто років кожне покоління українців боролося з росіянами", — історик та військовий Орест Круковський

bez_b 800x500_2 (1).jpg

Історичні відносини між Україною та Польщею | Леонід Зашкільняк

maxresdefault (1).jpg

Роман Шпорлюк: “Сталін зробив поляків і українців союзниками супроти імперії”

архів 1200

Захист від Московії чи ще більше занурення у “русскій мір”? Історики про заборону російських джерел

нечитайло сео

Дивіться під ноги, як Павло Нечитайло

Mozer 600 1.jpg

"Проти такої нації як українська будь-яке зло – мізерне", – Міхаель Мозер

800x500 obkladunka Yurkowa.jpg

Хто такий Грушевський? | Оксана Юркова

1200.jpg

Печера. Сонце. Україна