"Уяви, що всі люди живуть в мирі". Фоторепортаж із львівського вокзалу

13:38, 9 березня 2022

03_cover.jpg

З перших днів війни Львів прийняв майже 200 тисяч переселенців. Головний залізничний вокзал міста для багатьох не пункт призначення, а місце перепочинку та пересадки на інші потяги. Сльози, тиснява, обійми та музика львівського вокзалу – у фоторепортажі.

photo-k_1.jpg

Катерина Москалюк

журналістка, документальна фотографка

"Уяви, що немає країн – це легко зробити, не потрібно вбивати чи вмирати за щось, і релігій також не існує. Уяви, що всі люди живуть в мирі", – це рядки слів із пісні Джона Леннона "Imagine". Цю мелодію виконує Оля на фортепіано, яке волонтери поставили біля головного входу Львівського залізничного вокзалу. Дівчина навчає дітей української мови та літератури, а музика – це її хобі. Разом з друзями домовились приходити по черзі на вокзал, щоб підтримати людей та хоч трішки їх відволікти. Навколо піаніно часто збирається малеча, а їхні батьки чи родичі навіть просять зіграти улюблені мелодії. "Найчастіше виконую українські народні пісні, гімн України та твори Володимира Івасюка. Інколи просять уступити їм місце за піаніно. Звісно – не відмовляємо", – усміхається дівчина.

Ближче до обіду на вокзалі збирається усе більше людей. Їдуть разом із крихітними дітками, літніми людьми та домашніми улюбленцями. Одразу біля входу працює польова кухня – роздають канапки та гарячий чай. Волонтери у яскравих жилетках допомагають із пошуком помешкання чи направляють на наступний потяг.

Мар'яна працює волонтеркою на вокзалі з першого дня війни. Спочатку допомагала з поселенням, а згодом організувала транспорт для людей, які прямують в Польщу. "У мене є перевірені водії з машинами та невеликими автобусами, які безкоштовно везуть переселенців до кордону з Польщею. Якщо потрібно, шукаю для них прихисток на ніч – не можу бачити, як мерзнуть маленькі дітки", – говорить жінка. Додає, що допомагає людям повірити у свої сили та закликає їх залишатись людяними – бодай пропускати без черги мам з немовлятами.

Після першої години черга на вокзал тягнеться через всю площу. Волонтери та працівники розділяють потік людей та групами пропускають на перон, щоб уникнути тисняви. За словами мера Львова Андрія Садового, востаннє таке навантаження на вокзал міста було під час Другої світової війни.

8A1A0004.jpg
Усі фото: Катерина Москалюк

Схожі матеріали

Бурбан 600

"Все склалося в пазл: і музика, і відновлення, і допомога ЗСУ", — Степан Бурбан

01_ceo.jpg

Замаскувати та об'єднати

IMG_9617.jpg

Львів допомагає

lviv opera.jpg

Бандерштадт. Галина Пагутяк

8A1A2741.jpg

Дев’ять тисяч порцій в день. Як працює польова кухня у Львові

photo.jpg

Дорога зі Щастя

Путін в ролі Невського_960х560_1

Путін в ролі Нєвского. Нові російські історичні темники

Halyna_Pahytiak.jpg

Київ об’єднав Україну

obkladunka Sydun 800x500.jpg

Як зростав російський імперіалізм | Данило Судин