Замаскувати та об'єднати

19:43, 6 березня 2022

01_cover.jpg

У Львові волонтери з перших днів війни активно виготовляють маскувальні сітки для потреб фронту. Кількість осередків збільшується щодня. Сьогодні їх 40.

Студентський волонтерський штаб "Львівської політехніки" об'єднав мережу центрів у Львові для ефективнішої роботи. Сюди завозять частини, які волонтери зв'язують в сітки потрібного розміру, та відправляють військовим.

photo-k_1.jpg

Катерина Москалюк

журналістка, документальна фотографка

24 лютого, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, Профком студентів та аспірантів Львівської політехніки вирішив допомагати українським воїнам. Голова Профкому Настя Вакарчук разом із колегами згуртувала студентів, які залишилися у Львові. Вони почали створювати осередки для плетіння маскувальних сіток. Аспірант Іван Брусак об'єднав мережу волонтерів, щоб спільно вирішувати логістичні питання та створив інтерактивну карту львівських центрів у яких плетуть сітки.

"У Політехніку тепер привозять частини. Об'єднуємо їх у сітки потрібного розміру, відправляємо військовим, які їх потребують", – пояснює Настя Вакарчук. Дівчина додає, що спочатку це був спосіб об'єднати студентів, допомогти їм відволіктись та хоч кудись направити свої зусилля. Згодом до них почали приїжджати військові медики, учасники активних бойових дій та забирати сітки. "Коли ми зрозуміли, що наші зусилля не марні, працюємо зі ще більшим завзяттям, – усміхається Настя. – Зараз у нас налагоджена комунікація між тими, хто замовляє нитки, плете основу, привозить тканину, робить маскування та відвозить ЗСУ". Сітки створюють різного розміру, залежно від запиту. Вчора, наприклад, виготовили одну із найбільших – 21 метр завдовжки і 21 метр завширшки. Маскувальними сітками, які виготовили у Львові, можна було б накрити площу розміром 18 000 квадратних метрів.

Окрім цього, Профком збирає гуманітарну допомогу з-за кордону, координує доставку речей та продуктів у регіони України. Гуртожитки Львівської політехніки  приймають людей, які були вимушені залишити власні домівки. В осередок приходять студенти, сусіди та переселенці. Гуртом легше переживати свій страх та біль. 

Схожі матеріали

8A1A2741.jpg

Дев’ять тисяч порцій в день. Як працює польова кухня у Львові

8A1A0163.jpg

"Уяви, що всі люди живуть в мирі". Фоторепортаж із львівського вокзалу

photo.jpg

Дорога зі Щастя

IMG_9617.jpg

Львів допомагає

111 stolittya_1315x0_de4.jpg

Львівщина готова прийняти музейні експонати з інших областей у разі військової ескалації

trush 2 1200 900.jpg

“Острий полєміст, інтелігенція глибока”: Іван Труш і його шедеври

Halyna_Pahytiak.jpg

Київ об’єднав Україну

600+_.jpg

"До добра і краси" Юліана Дороша. Перший повнометражний галицький фільм

Jurij Prohasko 600.jpg

“Кожне покоління українців має травму від росіян”, – психоаналітик Юрко Прохасько