Львів допомагає

11:34, 1 березня 2022

1920-560.jpg

Російська Федерація розпочала відкрите збройне вторгнення в Україну 24 лютого о п’ятій ранку. Ракетних ударів зазнали не лише стратегічні об’єкти, військові бази та аеропорти всієї країни, але й житлові райони, мирне цивільне населення. Українська армія чинить опір, а українці об’єднались у волонтерські осередки – відправляють речі та продукти в регіони, розселяють людей, які покинули свої домівки, та організовують обіди. 

У перший день війни у Львові оголосили терміновий збір провізії та речей на потреби армії та цивільного населення. У п’ятий день війни у місті злагоджено працюють волонтерські центри при храмах, школах, театрах та інших установах. Про роботу волонтерів у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла, “Будинку воїна” та Театрі Леся Курбаса – у фоторепортажі.

photo-k_1.jpg

Катерина Москалюк

журналістка, документальна фотографка

Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла

У Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла збирають допомогу для Збройних Сил України. Поки триває молитва за воїнів, на яку прийшло чимало людей, в іншій частині храму збирають та пакують коробки, які передадуть військовим. Каремати, спальники, ліхтарики, батарейки та інші речі, акуратно сортують та переносять до машин та автобусів, які чекають біля входу в храм.

IMG_9464.jpg
Усі фото: Катерина Москалюк

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса

Львівський академічний театр імені Леся Курбаса – це перший львівський театр, який вирішив переобладнати свої приміщення для переселенців та став своєрідним готелем. Люди, яким ніде зупинитися у Львові, мають змогу перепочити, випити каву або чай, поїсти та отримати професійну допомогу від медсестер, юристів та психологів. У театрі одночасно може розміститись близько тридцяти людей. Також тут облашутвали дитячу зону з іграшками та книжками. У підвалі театру обладнали кухню та укриття, яке має воду, вентиляцію та декілька аварійних виходів.

"Будинок воїна"

"Будинок воїна" у Львові перейшов на цілодобовий режим роботи. Тут працює Координаційна рада волонтерів та військових. Більше ніж 300 волонтерів чергують в осередку та допомагають перевозити речі та продукти Львовом та в інші міста. На першому поверсі приймають повідомлення від людей, спілкуються з охочими допомагати та надсилають відповідні запити різним організаціям. На другому поверсі пакують речі та продукти і відправляють потребуючим. Також тут можна записатися на тренінги домедичної підготовки.

Схожі матеріали

8A1A2741.jpg

Дев’ять тисяч порцій в день. Як працює польова кухня у Львові

8A1A0163.jpg

"Уяви, що всі люди живуть в мирі". Фоторепортаж із львівського вокзалу

01_ceo.jpg

Замаскувати та об'єднати

photo.jpg

Дорога зі Щастя

111 stolittya_1315x0_de4.jpg

Львівщина готова прийняти музейні експонати з інших областей у разі військової ескалації

trush 2 1200 900.jpg

“Острий полєміст, інтелігенція глибока”: Іван Труш і його шедеври

Halyna_Pahytiak.jpg

Київ об’єднав Україну

600+_.jpg

"До добра і краси" Юліана Дороша. Перший повнометражний галицький фільм

Jurij Prohasko 600.jpg

“Кожне покоління українців має травму від росіян”, – психоаналітик Юрко Прохасько