12:23, 14 лютого 2022

В університеті Житомира для туристів відкриють підземні каземати ХІХ століття

Раніше в будівлі навчального закладу функціонував окружний суд Волинської губернії, у підвалах якого утримували арештантів.

630_360_1644568983-2169.jpeg
ukrinform.ua

У Житомирі Поліський національний університет, що розташований в історичній будівлі кінця ХІХ століття, відкриє для туристів підземні каземати.

Про це повідомляє Укрінформ.

Будівля одного із нинішніх корпусів університету є пам’яткою архітектури 1896-1897 років. Там функціонував окружний суд Волинської губернії.

“Відповідно, приміщення були адаптовані під будівлю суду. Тобто, є зала судових засідань, де зараз конференц-хол, є внутрішній дворик, куди виходили арештанти, підземні каземати, де їх утримували. У 1950-1960-х роках каземати використовували для зберігання добрив та інших матеріалів, що були потрібні в навчальному процесі, бо тут розташований агрономічний факультет. Останні десятиліття вони повністю не використовувалися. Тому ми вирішили зробити там туристичну локацію”, – розповів ректор університету Олег Скидан.

За його словами, локацію планують популяризувати в контексті історії міста та Волинської губернії. Мовляв, у Житомирі залишилось небагато архітектурних пам’яток, які були б цікаві для гостей міста. Водночас підземні каземати підвищать і привабливість історичної будівлі університету.

Скидан додав, що найближчим часом приміщення розчистять та почнуть вивчати. Дослідженнями займатимуться кафедраи економіки, підприємництва та туризму і суспільних наук університету. Цього року в навчальному закладі відкриють освітню програму “Музеєзнавство та пам’яткоохоронна діяльність”. Її студентів також зможуть залучити до цього процесу.

Нагадаємо, у центрі Рівного відкрили туристичну атракцію Таємничі підземелля.

Схожі матеріали

02

Мандри мамонтового бивня з Трипілля

сео музей

Війна в музеї. Галина Пагутяк

_DSC1331.jpg

Палац Жевуських-Лянцкоронських

IMG_0951

Скарби гуцульської старовітчини

музей сео

"Кращої робітні не було в світі". Іларіон Свєнціцький про роботу у Національному музеї

DM_6378

Кінь, який виявився гірським козлом

dzyndra_800-500.jpg

Хранителька музею Дзиндри

сео

Вивести українські музеї на європейський рівень

Дерев’яна церква у селі Новоселиця на Тячівщині, 1920-ті роки. Sbírka Národního muzea, Praha, Česká republika

Спалена церква, збережена у макеті