14:21, 9 грудня 2021

В Одеській міськраді знову заговорили про повернення проспекту Небесної Сотні комуністичної назви

Питання перейменування можуть знову винести на голосування.

image-13.jpg
Фото: Думская

На Сесії Одеської міської ради знову підняли питання про повернення проспекту Небесної Сотні його попередню комуністичну назву на честь маршала Жукова.

Про це повідомляє 24 канал.

Про потребу повернути назву “проспект Жукова” говорив депутат Микола Скорик. Мер міста Геннадій Труханов практично сказав, що цілком підтримує таку ідею, однак вказав, що це вже намагалися зробити.

“Суд скасував аналогічне рішення у Харкові. Ми провели слухання, їхнє рішення теж скасували. Ми повернемося знову на вихідну позицію”, – зазначив Труханов.

Водночас більшість депутатів обурилися пропозиції скасувати декомунізацію.

Проте, зазначають журналісти, питання перейменування проспекту можуть згодом висунути на голосування.

У вересні 2020 року міський голова Одеси Геннадій Труханов анонсував громадські слухання щодо перейменування проспекту Небесної Сотні на вулицю Маршала Жукова.

У жовтні Одеська міська історико-топонімічна комісія підтримала рішення щодо перейменування проспекту Небесної Сотні на Маршала Жукова, а вулиці Інглезі – на вулицю 25-ої Чапаєвської Дивізії.

Тоді голова регіональної філії Українського інституту національної пам'яті Сергій Гуцалюк запевнив, що намір Труханова повернути проспекту Небесної Сотні та вулиці Інглезі декомунізовані назви суперечать українському законодавству. За його словами, законних способів, аби повернути комуністичні назви вулицям, не існує, а Георгій Жуков та 25 Чапаєвська дивізія однозначно підпадають під закон про декомунізацію.

Також через ініціативу Одеського мера містяни вийшли на акцію протесту. Мітинг відбувся під стінами міської ради напередодні онлайн-слухань. На думку організаторів акції, мерія відмовилася від “живого” обговорення, аби “мінімізувати реакцію суспільства”

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Одесі відбулося підготовче судове засідання щодо повернення проспекту Небесної сотні декомунізовану назву – та Маршала Жукова.

Схожі матеріали

oleshky-misto.jpg

Між Олешками та Цюрупинськом

Южноукраїнськ

"Повернути ув’язнену націю собі". Данило Судин про деколонізацію України

сео табличка

"Тут живе сім’я загиблого від рук ОУН"

Вадим Поздняков 600

"Що міцніший Московський патріархат, то інертнішим є населення", — Вадим Поздняков про скидання пам'ятників і перейменування вулиць

Сигет 1200.jpg

Тут створювали нових людей. Про перший у світі й найбільший у Європі меморіал жертвам комуністичного терору

декомунізація 600.jpg

“Навіть на заході України досі є пам’ятники Чапаєву і Ватутіну”, – Вадим Поздняков

Андрій Гречило Без брому 800

Пушкін, Катерина та Ленін — історична пам’ять українців чи символ окупації? | Андрій Гречило

3-3-600x729

Коли потрібно поховати зло. Галина Пагутяк