13:03, 23 листопада 2021

У Харкові помер колишній в'язень чотирьох нацистських таборів Ігор Маліцький

Попри поважний вік чоловік боровся за заборону цирків з тваринами та регулярно відвідував українських бійців на Донбасі.

Сьогодні, 23 листопада, у Харкові на 96-му році життя помер колишній в'язень чотирьох нацистських концтаборів, свідок Голодомору 1932-1933 років, зоозахисник Ігор Маліцький.

Про це повідомив засновник ГО UAnimals Олександр Тодорчук на своїй сторінці у Facebook.

“Прощавайте, людино зі сталі! Сьогодні у вічність пішов Ігор Маліцький. В часи Другої світової українець пройшов страшні концтабори Аушвіц, Терезін і Маутгаузен. Над ним ставив досліди нацистський “янгол смерті” Йозеф Менгеле. Але Маліцький вистояв”, – написав Тодорчук.

Він розповів, що із Ігорем Маліцьким познайомився кілька років тому. У свої 92 роки той вирішив підтримати UAnimals. 

“Називав цирки – концтабором для тварин і згадував, як у Аушвіці наглядачі теж змушувати виконувати “трюки” заради розваги. Написав лист президенту із закликом заборонити знущання на манежі”, –  написав Олександр Тодорчук.

У ЗМІ зазначають, що попри поважний вік Маліцький підтримував українських захисників та регулярно відвідував позиції ЗСУ на Донбасі.

За вагомий внесок у розвиток ветеранського руху, військово-патріотичного виховання молоді, відданість справі, активну життєву позицію Маліцького нагородили орденом За заслуги II ступеня.

Ігор Маліцький народився 12 лютого 1925 року у Харкові. У 1938 році його батька репресували.

Пережив голод 1930-х років.

Під час окупації Харкова у 1943 році Маліцького відправили до Німеччини. Однак йому вдалось втекти до колишньої Чехословаччини. Там його й арештували.

За три роки був в'язнем чотирьох нацистських концентраційних таборів – Терезін, Аушвіц, Маутгаузен та його філії “Лінц 3”. Там йому присвоїли номер 188005. 

На початку 1945 року під час повстання у бараку смертників Маліцькому вдалось втекти. 

Після визволення та демобілізації з Червоної армії закінчив Харківський гірничий інститут. Став вченим в галузі машинобудування, був найстаршим викладачем Української інженерно-педагогічної академії, який підготував шістьох кандидатів технічних наук. Попри вік, Ігор Маліцький залишався активним, зустрічався з молоддю, висловлював свою думку про події в Україні на Facebook, засуджував російську агресію, їздив до військовослужбовців на схід України.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що відійшов у вічність  доброволець Дивізії “Галичина”, політв’язень ГУЛАГу Орест Васкул.

Схожі матеріали

600.jpg

Інакше дитинство

Карло_Боссоли._Арсенальная_гавань_или_военный_порт.jpg

"Холерний бунт" без холери

600авіа.jpg

Сім найбільших авіатрощ в українському небі

Сталін 1.png

Коли смерть – щаслива звістка. До роковин кончини Сталіна

189958073_3773568146073849_537269449794278643_n.jpg

Помер коломийський краєзнавець і тележурналіст Василь Нагірний

Дячун

Помер ветеран УПА, активіст Майдану Теодор Дячун

imgonline-com-ua-convertEWtORts81zWQ.jpg

Помер літературознавець та публіцист Михайло Слабошпицький

orest-vaskul-620x400.jpg

Помер доброволець Дивізії “Галичина”, політв’язень ГУЛАГу Орест Васкул

kaver (4).jpg

Вплив епідемій на культуру людства.