10:46, 9 червня 2021

Помер доброволець Дивізії “Галичина”, політв’язень ГУЛАГу Орест Васкул

Наприкінці травня ветаранові виповнилось 93 роки.

orest-vaskul-620x400.jpg
www.facebook.com/oleh.tiahnybok

У вівторок, 8 червня, помер голова Київського крайового братства ОУН-УПА, доброволець Дивізії “Галичина”, політв’язень ГУЛАГу Орест Васкул.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок.

“Сьогодні не стало славетного українця. Помер голова Київського крайового братства ОУН-УПА Орест Васкул”, – написав Тягнибок.

28 травня Орестові Васкулу виповнилося 93 роки.

Орест Васкул народився 1928 року у селі Серафинці (нині Городенківського району, Івано-Франківської області) у сім'ї вчителів. У 1942 році вступив у ряди Юнацтва ОУН, з 1943 року – член ОУН (б). У 1943 році добровільно записався у дивізію “Галичина”, був одним із наймолодших дивізійників.  Пройшов вишкіл біля Дембіци у Польщі.

Воював у лавах Дивізії зброї СС “Галичина”, брав участь у бою під Бродами, отримав контузію, потрапив у радянський полон. Ореста Васкула заслали до Башкирської АССР, звідки втік. У 1947 році його знову заарештували і засудили до 25 років таборів та 5 років позбавлення прав. Більшу частину  просидів в БПРах – бараках посиленого режиму.

Згідно з рішенням Президії Верховної Ради СССР, звільнений 25 червня 1956 року.

Коли Васкул повернувся в Україну, де зустрівся із прихованим переслідуванням. Зокрема, відмовою прописки. Відтак, повернувся назад до Воркути.

З 1968 року проживав у селі Ясногородка Київської області. У 1980 році вступив на заочне навчання у Ризький будівельний інститут, який не закінчив через арешт. 8 лютого 1984 року Ореста Васкула знову заарештували  за антирадянську діяльність. Вирок – 11 років в'язниці. Покарання відбував у тюрмі в Алчевську Луганської області. 26 грудня 1987 року був звільнений.

У 1995-2010 роках був членом Головного Проводу ОУН(б) та головою Теренового Проводу ОУН(б) в Україні. З 1992 року – голова Київського крайового братства ОУН-УПА та член головної Булави Всеукраїнського братства ОУН-УПА.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що помер штурман дивізії “Галичина”, політв'язень Євген Кавич.

Схожі матеріали

kaver (4).jpg

Вплив епідемій на культуру людства.

600.jpg

Інакше дитинство

Карло_Боссоли._Арсенальная_гавань_или_военный_порт.jpg

"Холерний бунт" без холери

600авіа.jpg

Сім найбільших авіатрощ в українському небі

Сталін 1.png

Коли смерть – щаслива звістка. До роковин кончини Сталіна

1200х600.jpg

"103 мільйони кісток". Огляд книжки "Струп. Іспанія роз’ятрює рани" Катажини Кобилярчик

Мирогоща_ред.jpg

"Нам не жити": розстріли українських в’язнів у Дубні

800x500 obkladunka Bilous.jpg

Про заповіти міщан та шляхти | Наталія Білоус

600шуг.jpg

Сто років без Шугая. Історія єдиного й останнього фото найвідомішого опришка Закарпаття