10:59, 30 липня 2021

Львів'ян закликають поділитися старими світлинами із Шевченківського гаю

Фото планують експонувати на “найбільшій за свою історію виїзній виставці”, яку організують до 50-річчя музею.

8928288311811195494n.jpg
facebook.com/1971MNAP

Цього року Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького (Шевченківський гай) відзначатиме п’ятдесятиліття. З нагоди ювілею влаштовують виставку старих фото, які колись зробили у скансенімузей просто неба.

Про це повідомляє Твоє місто.

“Закликаємо підтримати флешмоб #Музею50: діліться з нами старими фото, зробленими в Гаю. Ми привідкриваємо таємницю: цієї осені у Пороховій вежі Музей відкриє найбільшу за свою історію виїзну виставку”, – зазначили на сторінці музею у Facebook.

Світлини кожного можуть стати частиною цієї виставки. Для цього потрібно відмітити сторінку музею на сімейних фото та додати хештег #Музею50.

254973728434366n.jpg
facebook.com/1971MNAP

Музей народної архітектури та побуту у Львові відкрили у 1971 році. Ідея його створення належить українському вченому Іларіону Свєнціцькому.

Зараз на території у  36 гектарів відтворили понад 110 пам’яток народної архітектури, а у музейних фондах зберігають близько 22 000 різноманітних експонатів.

Першим експонатом майбутнього музею стала дерев'яна церква святого Миколая з села Кривка (1761 рік). У 1930 році її, завдяки клопотанням митрополита Андрея Шептицького та його брата блаженного Климентія Шептицького, розібрали та перевезли до Львова, як храм для потреб монастиря оо. Студитів.

У 1966 році, за ініціативи працівників Музею етнографії та художнього промислу був створений відділ народного будівництва, який у 1971 році і реорганізували у Музей народної архітектури і побуту.

1 грудня 2016 року музею присвоїли ім'я блаженного Климентія Шептицького. До речі, назва музею “Шевченківський гай” ніколи не мала офіційного статусу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що до 9 травня у Кропивницькому запустили відео-челендж “Історія поколінь”.

Схожі матеріали

crym-seo.jpg

Ув'язнені в Криму

luisa-bojd.jpg

Скарби з фотокамери Луїзи Бойд

kino.jpg

Там, де кіно відчувають на дотик

rainfuss_03.jpg

Світ, якого більше немає

lizhnyk-hromotska-10.jpg

Ліжник – ковдра з характером

jablonska 1.jpg

Софія Яблонська — тревел-"блогерка" з минулого століття

photositka.jpg

«Під тиском тоталітарного режиму». Репресії проти Свідків Єгови у СРСР

naive-gates (29).jpg

“Ласкаво просимо”. Наївне мистецтво українських брам

dzembronja.jpg

Old_khata. Хранителі старого раю