Андрей Шептицький і віряни з Галичини у Римі, 1902 рік

IMG_2502_new.jpg

16:05, 2 червня 2021

Go to next

На цю світлину дослідники “Локальної історії” натрапили у сімейному альбомі члена ОУН Миколи Гулея з с. Городище, що неподалік Ходорова. На фото 37-річний митрополит Андрей Шептицький та паломники із Галичини у Римі, серед них родич Миколи Гулея – Йосафат Гамкало.  

popeliukr.jpg

Роксолана Попелюк

історикиня

Без назви-1.jpg
Пам'ятка видана Йосифатові Гамкалу про паломництво до Риму у 1902 р.

У жовтні 1902 року відбулося паломництво вірян Греко-католицької церкви до Риму з нагоди 25-річчя понтифікату Папи Лева ХІІ. Прощу очолили митрополит Андрей Шептицький та мітрат Андрій Білецький. Одним із прочан був Йосафат Гамкало, родич члена ОУН Микола Гулея. 

На згадку про цю подію в сімейному альбомі пана Гулея збереглася пам’ятка, завірена папською печаткою, та загальне фото всіх паломників. В центрі другого ряду знаходиться 37-річний Андрей Шептицький.

У подорожі до Риму у 1902 році взяли участь 156 осіб, переважно священники і селяни з Галичини. Аудієнція у Папи Римського відбулася 27 жовтня. Під час місії паломники висловили надію на те, що Ватикан усуне перешкоди на шляху до створення окремого руського єпископату для сотень тисяч українських емігрантів у Північній та Південній Америці.

На лицевій частині пам’ятки латиною зазначено: “Святіший Отче! Йосафат Гамкало, біля ніг Вашої Святості, покірно стоячи на колінах, зі смиренням  попросив благословення для себе і своїх кровних родичів, до третього ступеня/покоління, у формі встановленій Церквою”.

Прикметно, що Йосафат Гамкало також взяв участь в паломницькій місії до Єрусалиму у 1906 році, яку теж очолив Андрей Шептицький. На той час Йосафату Гамкалу вже виповнилося 72 роки.

Схожі матеріали

cover_myhalda.jpg

Пророцтва Михальди: чому їх слухають мільйони

futbol.jpg

Воротар не дармував — бо пустив два м’ячі прямо в сітку

karaimy800.jpg

Ребека-Ольга-Лонгина. Історія життя однієї черниці

600.jpg

Тисячі українських книжок і декілька квадратних метрів: з чого починалася "Просвіта"?

syb4.jpg

Хасидська синагога в Чорткові: святиня, що занепадає духом

stritennia_960х560.jpg

Стрітення: Коли зима зустрічає весну

Radekhiv_Yuliia_Shul_009..max-1920x1080.jpg

Союзниці України: історія найбільшої жіночої організації ХХ століття

trush 2 1200 900.jpg

“Острий полєміст, інтелігенція глибока”: Іван Труш і його шедеври

600.jpg

Святий Юрій Змієборець