Андрей Шептицький і віряни з Галичини у Римі, 1902 рік

IMG_2502_new.jpg
Go to next

16:05, 2 червня 2021

Go to next

На цю світлину дослідники “Локальної історії” натрапили у сімейному альбомі члена ОУН Миколи Гулея з с. Городище, що неподалік Ходорова. На фото 37-річний митрополит Андрей Шептицький та паломники із Галичини у Римі, серед них родич Миколи Гулея – Йосафат Гамкало.  

popeliukr.jpg

Роксолана Попелюк

історикиня

Без назви-1.jpg
Пам'ятка видана Йосифатові Гамкалу про паломництво до Риму у 1902 р.

У жовтні 1902 року відбулося паломництво вірян Греко-католицької церкви до Риму з нагоди 25-річчя понтифікату Папи Лева ХІІ. Прощу очолили митрополит Андрей Шептицький та мітрат Андрій Білецький. Одним із прочан був Йосафат Гамкало, родич члена ОУН Микола Гулея. 

На згадку про цю подію в сімейному альбомі пана Гулея збереглася пам’ятка, завірена папською печаткою, та загальне фото всіх паломників. В центрі другого ряду знаходиться 37-річний Андрей Шептицький.

У подорожі до Риму у 1902 році взяли участь 156 осіб, переважно священники і селяни з Галичини. Аудієнція у Папи Римського відбулася 27 жовтня. Під час місії паломники висловили надію на те, що Ватикан усуне перешкоди на шляху до створення окремого руського єпископату для сотень тисяч українських емігрантів у Північній та Південній Америці.

На лицевій частині пам’ятки латиною зазначено: “Святіший Отче! Йосафат Гамкало, біля ніг Вашої Святості, покірно стоячи на колінах, зі смиренням  попросив благословення для себе і своїх кровних родичів, до третього ступеня/покоління, у формі встановленій Церквою”.

Прикметно, що Йосафат Гамкало також взяв участь в паломницькій місії до Єрусалиму у 1906 році, яку теж очолив Андрей Шептицький. На той час Йосафату Гамкалу вже виповнилося 72 роки.

Схожі матеріали

600.jpg

Дитинство під опікою монахинь. Як виникли перші українські дитсадки

cover_myhalda.jpg

Пророцтва Михальди: чому їх слухають мільйони

55_Bibrka_Sofia Lehendzevych.jpg

Фотосалони Галичини: від цісаря до генсека

600.jpg

Звідки взялися і куди пішли батяри

800x500 obkladunka Genega.jpg

Повоєнний Львів: житло “визволителям”, одяг з покійників, привілеї кадебістам | Роман Генега

600.jpg

Переможець дракона

dzembronja.jpg

Old_khata. Хранителі старого раю

jaremche 1200-630.jpg

Автом по Галичині. Цикл статей Галактіона Чіпки за 1936 рік. Частина 3

crym-seo.jpg

Ув'язнені в Криму