10:36, 8 червня 2021

Забудова друкарні Фесенка: Робітники розбирають дах, активісти хочуть перекривати вулицю

Якщо будівельні роботи в історичній пам'ятці не припинять, одесити погрожують блокувати рух транспорту на вулиці Рішельєвській або навіть перекривати трасу Одеса-Київ. 

Друкарня Фесенка
Фото: Суспільне

У будівлях колишньої друкарні Юхима Фесенка та кінотеатру “Рішельєвський” в Одесі тривають будівельні роботи. Робітники розбирають дах споруд, попри заборонний припис від ОДА та звернення Міністерства культури.

Про це повідомляє Суспільне.

Зранку 7 червня місцеві мешканці зафіксували, як будівельники працюють на даху колишньої друкарні. 

За словами одеситки Нелі Ярової, містяни сподівалися, що після звернення міністра культури до Міністерства внутрішніх справ роботи зупинять. Натомість зранку 7 червня будівельники почали працювати ще активніше.

“Ми чуємо крики “Скоріше! Скоріше”. Тобто вони пришвидшили роботи, поки їх не заборонити. Ми вже не знаємо, до кого нам звертатися. Ніхто нам не може допомогти”, – зазначила Ярова.

Наразі містяни та члени громадських організацій планують звертатися до ДАБК та перекривати рух транспорту. Як зазначила місцева мешканка Ольга Васильєва, мітингарі планують блокувати Рішельєвську вулицю або ж влаштувати перекриття траси Одеса-Київ.

Нагадаємо, 27 січня фасад будівлі друкарні Юхима Фесенка на вулиці Рішельєвська, 47, що в центрі Одеси, обнесли парканом. Тоді місцеві мешканці та громадські діячі зібралися на акцію протесту, аби перешкодити будівництву на місці колишніх архітектурних пам'яток. Вони стверджували, що мають документи, які свідчать про те, що у будівельника немає дозволу на роботу від Мінкульту. У міністерстві оприлюднили припис про заборону будівництва.

Згодом, 12 травня, активісти заявили, що на території колишньої друкарні знову відновили будівельні роботи. Одесити помітили там будівельників та габаритну техніку. 

Після цього з'явилась інформація, що окружний адміністративний суд зупинив дію припису Мінкульту про заборону будівельних робіт. У міністерстві заявили, що подали апеляцію. Окрім того очільник МКІП Олександр Ткаченко звернувся до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням взяти під охорону історичну будівлю. 

Будинок генерал-майора Олександра Шнеля на Рішельєвській, 47 побудували у 1841 році. Його звели в російсько-візантійській стилістиці.

Згодом там функцвонувала  друкарня Юхима Фесенка, одна з найвідоміших в місті. За інформацією Одеського краєзнавчого музею, саме в цій друкарні у 1900 році вийшов один з перших накладів історичного роману “Чорна рада” Пантелеймона Куліша.

Схожі матеріали

98b4ed60fc7aca2c.jpg

Мінкульт оскаржує рішення одеського суду про поновлення будівельних робіт в друкарні ХІХ століття

Друкарня Фесенка

Мінкульт просить у МВС взяти під охорону друкарню Фесенка в Одесі

600.jpg

Безпредметне мистецтво Пархомівки

800-500_mykulyntsi.jpg

Остання мешканка Микулинецького замку

syb4.jpg

Хасидська синагога в Чорткові: святиня, що занепадає духом

600.jpg

Бережанська Швейцарія. Золота галицька провінція

600.jpg

Бучач: Ратуша, Пінзель і голуби. Золота галицька провінція

600.jpg

Туманна Кам’янка Бузька. Золота галицька провінція

60b611b23a594.jpeg

Із ратуші Бучача обвалилась остання скульптура Пінзеля