09:42, 13 вересня 2021

Володимир-Волинському хочуть повернути історичну назву

Таке рішення ухвалили на громадських слуханнях, що відбулись минулого тижня.

Volodymyr-Volynskyj-840x480-c-1.jpeg
rubryka.com

Володимир-Волинському хочуть повернути історичну назву Володимир. Пропозицію перейменувати місто планують винести на найближче пленарне засідання міськради, яке відбудеться 1 жовтня.

Про це повідомили на сайті міської ради.

У мерії зазначають, що 9 вересня в місті пройшли громадські слухання щодо повернення Володимир-Волинському історичної назви Володимир.

Мер Ігор Пальонка заявив, що питання повернення цієї назви піднімали вже неодноразово.

“Особисто я переконаний, що місто, яке одним з перших отримало Магдебурзьке право, засновником якого був рівноапостольний князь Володимир, має повернути собі ім'я, яке носило протягом багатьох століть і яке зафіксовано в літописах часів Київської Русі”, – зазначив він.

За підсумками голосування, більшість зареєстрованих учасників підтримали перейменування Володимир-Волинського. Тепер пропозицію винесуть на найближче пленарне засідання міськради. Воно відбудеться 1 жовтня.

Володимир разом з Києвом, Черніговом і Переяславом є одним з найдавніших міст Київської Русі. Перша згадка про місто в “Повісті минулих літ” датується 988 роком.

Зазначають, що після приєднання до Російської імперії місто перейменували на Володимир-Волинський, аби відрізнити його від російського Владимира-на-Клязьмі, хоча жодних документів, які б засвідчували перейменування немає.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Верховна Рада ухвалила постанову, яка повертає селищу міського типу Новгородське Донецької області історичну назву Нью-Йорк.

Схожі матеріали

svalovychi 1200-630.jpg

Дорога з піску: мандрівка ще живими селами волинського Полісся