10:05, 2 липня 2021

Нью-Йорк: Прифронтовому селищу Новгородське повернули історичну назву

На перейменування селища  уже звернули увагу посольство США та РосТБ.

Novgorodske-Nyu-York-listivka-istorichna.jpg
novynarnia.com

Верховна Рада ухвалила постанову, яка повертає селищу міського типу Новгородське Донецької області історичну назву Нью-Йорк.

Про це повідомляє Укрінформ.

Відповідну постанову  підтримав 301 народний депутат.

У пояснювальній записці зазначили, що перейменування  Новгородського ініціювали його жителі, щоб повернути населеному пункту історичної назви.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков зауважив, що до нього звернулися представники всіх фракцій з проханням поставити на голосування відповідну постанову.

На таке рішення позитивно відреагувало посольство США в Україні.

“Вітаємо жителів Нью-Йорка Донецької області з поверненням до історичної назви свого міста завдяки міжфракційному консенсусу у Верховній Раді України! Ще одна нагода відзначити наші тісні зв’язки. Ми великі шанувальники вашого нового/старого імені!”, – написали на офіційній сторінці посольства у Facebook.

Водночас видання Новинарня повідомило, що на цю подію звернули увагу російські пропагандистські ЗМІ.

Так, працівниця телеканалу “Россия 1”, яка представилась Дарією, звернулася до голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка з проханням прокоментувати перейменування. На своїй сторінці у Facebook Кириленко виклав скріншот лаконічної переписки.

“Даріє, поговоримо після того, як Російська Федерація виведе свої війська з української території, поверне анексовані Крим та Севастополь і виплатить репарації. Інтерв’ю про історію України, зокрема, й про німців-менонітів, що заснували на Донеччині селище Нью-Йорк, розповім вам на будь-якій ділянці відновленого міжнародно визнаного російсько-українського кордону”, – відповів Кириленко.

 

Селище на березі річки Кривий Торець, що на півночі Донецької області, неподалік сучасного Торецька, наприкінці XIX століття заснувала громада німців-менонітів.

Ідею назвати містечко Нью-Йорком приписують двом німцям-засновникам: підприємцю Якову Унгеру та інженеру Якову Нібуру. 

Унгер побудував перший у селищі паровий млин. Чоловік був зачарований американським мегаполісом і тому почав називати своє селище Нью-Йорком.

Нібур подарував офіційну грамоту з назвою селища Нью-Йорк своїй дружині-американці, яка нібито дуже сумувала за батьківщиною.

Свою історичну назву український Нью-Йорк носив до 1951 року – потім радянська влада перейменувала його на смт Новгородське.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в рамках декомунізації аеропорт “Дніпропетровськ” перейменували в “Дніпро”. 

Схожі матеріали

oleshky-misto.jpg

Між Олешками та Цюрупинськом

декомунізація 600.jpg

“Навіть на заході України досі є пам’ятники Чапаєву і Ватутіну”, – Вадим Поздняков

Сигет 1200.jpg

Тут створювали нових людей. Про перший у світі й найбільший у Європі меморіал жертвам комуністичного терору

Южноукраїнськ

"Повернути ув’язнену націю собі". Данило Судин про деколонізацію України