17:05, 26 листопада 2021

Українців закликають завтра запалити свічки у пам'ять про жертв Голодоморів

Ідея вшанування загиблих від голоду запалюванням свічки на підвіконні належить одному із головних дослідників трагедії Джеймсу Мейсу.

Український інститут національної пам'яті закликає завтра, 27 листопада, о 16:00 приєднатися до загальноукраїнської акції “Запали свічку”, щоб вшанувати мільйони жертв штучних голодів, що здійснювали в Україні.

Про це повідомили на офіційній сторінці інституту у Facebook.

Зазначають, що ініціатива вшанування жертв Голодоморів запалюванням свічки на підвіконні належить досліднику трагедії Джеймсу Мейсу.

У 1981 році він опублікував перші матеріали про Голодомор. Після створення Комісії Конгресу США із вивчення голоду 1932-1933-го упродовж чотирьох років Мейс координував її діяльність. Хоч і не був її членом. Комісія зібрала майже двісті усних свідчень очевидців штучного голоду, влаштованого комністичним режимом у 1932-1933 роках. Джеймс Мейс написав звіт Комісії, який затвердив Конгрес, а отже став не лише науковим, а й політичним документом.

“Я хочу запропонувати … акт національної пам’яті, доступний кожному: в національний день пам’яті жертв 1933-го (четвертої суботи листопада) визначити час, коли кожен громадянин цієї землі, де майже кожна родина втратила когось із близьких, запалить у своєму вікні свічку в пам’ять про померлих”, – казав Джеймс Мейс.

1993-го Джеймс Мейс переїхав до України і продовжив дослідження Голодомору.

“Мені судилася така доля, що ваші мертві вибрали мене. Не можна займатися історією Голокосту та не стати хоч би напівєвреєм, як не можна займатися історією Голодомору й не стати хоча б напівукраїнцем”, – писав він у своїй колонці в газеті “День”.

Тож Український інститут національної пам'яті закликаємо 27 листопада о 16:00 приєднатися до загальноукраїнської акції “Запали свічку” і засвітити вогник пам’яті у кожній домівці як вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.

Нагадаємо, День пам'яті жертв Голодоморів в Україні відзначають у четверту суботу листопада. Цьогоріч роковини припадають на 27 листопада. У рамках траурних заходів Український інститут національної пам'яті присвятив інформаційну кампанію дітям, які стали жертвами Голодомору.

Схожі матеріали

600.jpg

Чому Захід не виступив на захист українців, знаючи про голод 33-го?

600+.jpg

Як говорити про трагедію Голодомору, щоб бути почутими : кейс онлайн-ресторану пам’яті “Непораховані з 1932-го”

600+1.jpg

Кількісні докази геноциду українців

6001.jpg

Москва вдалась до Голодомору, усвідомивши, що інші стратегії знищення українців не діють

Camera 2-1200х600-05.jpg

Українські підлітки зняли короткометражки про своїх бабусь та дідусів. Показуємо сім найцікавіших

800x500-Kylchuckuj.jpg

Чому відбувся Голодомор | Станіслав Кульчицький

86_main.jpeg

Світовий конгрес українців створює глобальну Мережу нащадків жертв Голодомору

pamjatnik-petrovs-komu.jpg

В Україні знесли останній пам’ятник співорганізатору Голодомору Петровському

errio_banner_pt1.jpg

Отвертий лист Ольгерда Бочковського до пана Едуарда Ерріо