13:55, 1 листопада 2021

Медіапроєкт запустив анімаційний ролик про історію української мови

Ролик озвучив письменник та блогер Остап Українець. 

Медіапроєкт Ukraїnеr опублікував відеоролик про історію української мови. У ньому автори спробували відповісти на питання формування мови та її поширення за межами держави.

Про це повідомили на Facebook-сторінці проєкту.

“Два роки тому в нас виникла ідея таких пояснювальних матеріалів. Ми в Ukrainer зрозуміли, що є суттєві пробіли у розумінні багатьох українських явищ. Почали з найскладніших − мова і література... Український ПЕН зібрав дві експертні ради, аби наш продукт не містив жодних міфів чи домислів”, – написав на своїй сторінці у Facebook керівник медіапроєкту Ukraїnеr  Богдан Логвиненко.

Відтак у Ukraїnеr створили спеціальний проєкт-“пояснювач”.

“Це спроба розповісти про те, що відбувалося з українською мовою від початку її існування та як вона сформувалася в ту, якою ми послуговуємось тепер. Ми спробуємо пояснити, як попри всі заборони, українська не те що не зникла, а й поширилась далеко за межі Європи і постійно зростає у вжитку в Україні”, – розповіли в медіапроєкті.

До створення ролика долучився письменник, блогер Остап Українець. Він ж і озвучив анімацію. Публікацію та відео створили у партнерстві з Українським ПЕНом за підтримки Українського культурного фонду.

Окрім того, Логвиненко анонсував тему наступного випуску – у ньому пояснюватимуть про українську літературу.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Україні планують створити Музей української мови, який відтворюватиме історію розвитку, заборони та відродження державної мови.

Схожі матеріали

CEO_мова.jpg

Азбучна війна, або як кирилиця мало до коша не пішла

600.jpg

“Багато людей не знають про те, яким жахливо зневажливим було ставлення до українців в Канаді”, – професорка Альбертського університету Оленка Білаш

600.jpg

Гаківниця. Перша ручна вогнепальна зброя

800x500 obkladunka Grucenko.jpg

Коли з’явилась українська мова | Павло Гриценко

600.jpg

Кому "покидьок", а кому "коштовність": усі значення слова "бастард"

СЕО_600х400.jpg

Ігор Юхновський: “Найскладніші задачі я розв’язував українською мовою”

Bez nazwy-1.jpg

Шарварок

600.jpg

Бомбочки і фойси Бранзолії