10:21, 14 липня 2021

УГКЦ планує відновити зруйновану 80 років тому церкву у центрі Львова

Будівля впала у 1939 році внаслідок обстрілу німецької авіації.

У Львові, біля музею “Русалка Дністрова“ та колишньої дзвіниці,  УГКЦ планує відновити церкву Святого Духа, зруйновану під час Другої світової війни.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Богослужіння спочатку будуть проводити у дзвіниці, а згодом планують відбудувати повністю зруйновану церкву.

Адміністратором парафії Святого Духа на вул. Коперника, 36 митрополит Ігор Возьняк призначив львівського священника Павла Дроздяка. Зараз стартують перемовини з Львівською академією мистецтв, географічним факультетом ЛНУ та школою, яка розташована поруч, щоб створити на цій території не лише церкву, але й мистецький простір. При цьому  музей “Русалка Дністрова“, що працює біля дзвіниці церкви, закривати не будуть.

“Ми будемо мати перемовини і не претендуємо щось в когось забрати. Ми хочемо спільно зробити цей простір: не просто храм, а також культурно-мистецький простір. Богослужіння тимчасово будуть проводитися в існуючій каплиці у дзвіниці. Але крок за кроком ми будемо рухатись до відновлення церкви“, – розповів Павло Дроздяк.

Він підкреслив, що після завершення перемовин з мистецьким середовищем церква оприлюднить більш детальний проєкт розвитку простору на вул. Коперника, 36. Не виключають, що у майбутньому можна буде відбудувати зруйновану будівлю церкви Святого Духа.

437px-Церква_Святого_Духа(Львів).jpg
Зображення церкви Святого Духа на гравюрі XIX ст. uk.wikipedia.org

У XVIII столітті на нинішній вулиці Коперника, 36 існував монастир римо-католицького ордену домініканок. Тоді за проєктом Мартина Урбаніка збудували барокову дзвіницюю. 

У 1783 році монастир віддали греко-католикам, які організували в ньому духовну семінарію. Костел із переосвячений на церкву Святого Духа. У семінарії навчався Маркіян Шашкевич та багато інших письменників та громадських діячів.

У вересні 1939 році внаслідок нальоту німецької авіації будівлі семінарії і церкви повністю зруйнувались. Від комплексу збереглася лише дзвіниця.

1987 року до споруди прибудували музейні приміщення і розмістили музей книги «Русалка Дністрова». За музеєм, на невеликій площі встановили пам’ятник з бронзи засновнику “Русалки Дністрової“ Маркіяну Шашкевичу.

У 2011 році дзвіницю церкви і приміщення музею відреставрували

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Центр досліджень визвольного руху спільно з Архівом СБУ опублікував розсекречені документи про операцію з ліквідації Української греко-католицької церкви.

Схожі матеріали

сerkva 1200-630.jpg

Про що говорять церкви Закерзоння

дрогобич сео

Дрогобич – місто, в яке хочеться повертатись