13:46, 17 грудня 2021

У Тернополі представили знайдений архів ОУН з унікальним альбомом робіт Хасевича

За період Незалежності це перша збірка робіт Ніла Хасевича, яку знайшли на території України.

72caad4afdabcf6d.jpg
Фото: Суспільне

У Тернополі, в обласному музеї національно-визвольної боротьби презентували виставку архівних документів Організації українських націоналістів, а також особистих речей повстанців.

Про це інформує Суспільне.

Директор з наукової роботи цього музею Сергій Волянюк повідомив, що архіви та речі знайшли у трьох бідонах на Бережанщині в жовтні цього року й передали музею. Працівники музею розконсервували бідони та знайшли альбом з двома десятками малюнків Ніла Хасевича.

“Ніл Хасевич – відомий український графік і художник який все життя провів у підпіллі. Став загальновизнаною людиною. Ще до Другої світової війни виставляв роботи у Варшаві. Його роботи презентувалися під час Холодної війни. В підпіллі займався не тільки графічними роботами, а став членом української визвольної ради. Був представником цього органу в підпіллі на території Волині”, – каже Волянюк.

Він додав, що за період Незалежності це перший альбом з оригінальними роботами Ніла Хасевича, який знайшли на території України.

“Насправді, історична цінність їх досить значна. Тут охоплені матеріали з різних територій України. Є матеріали з Київщини. Уявіть собі, що на Київщині в 1951 році проходила боротьба за Незалежну Україну ”, – наголошує Волянюк.

Музейники планують оцифрувати та реставрувати документи, книги і реставрувати.

4dc7648fcd746b6f.jpg
Фото: Суспільне

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що У Львові працівники музею “Тюрма на Лонцького” розпочали готувати до реставрації документи із архіву ОУН, який знайшли  в бідоні на Тернопільщині. 

Схожі матеріали

1200+.jpg

Як дослідити свій родовід

штат.jpg

Штатний розпис співробітників Управління НКДБ Дрогобицької області (станом на 25 квітня 1941 року)

800x500 obkladunka Bilous.jpg

Про заповіти міщан та шляхти | Наталія Білоус

арк 26.jpg

Штатний розпис співробітників міських та районних відділів НКДБ Дрогобицької області (станом на 25 квітня 1941 року)

Marina Trattner

“У шведських джерелах козаки – європейці”. Марина Траттнер про листи Карла XII та українські артефакти у Швеції