10:03, 3 серпня 2021

У школах змінять підхід до вивчення історії Голокосту та війни

Учні братимуть участь у інтерактивних дослідженнях, шукатимуть свідчення у домашніх архівах і місцевих музеях та записуватимуть спогади очевидців.

Бабин яр.jpg
censor.net

Робоча група при Міністерстві освіти та науки України схвалила нову методику вивчення історії  Голокосту та Другої світової війни у школах.

Про це повідомляє Українська правда. Життя

Планується, що школярі візьмуть участь у інтерактивних дослідженнях, шукатимуть документальні свідчення в домашніх архівах і місцевих музеях та записуватимуть спогади очевидців. Оцифровані знахідки учні самостійно додаватимуть на онлайн-платформу “Червона точка пам’яті”, створену Меморіальним центром Голокосту “Бабин Яр”.

“Платформа “Червона точка пам’яті” дасть учням можливість працювати з реальними історичними джерелами, які вони будуть знаходити самостійно або з допомогою родичів. Це навчить школярів працювати з артефактами та поглиблювати знання”, – підкреслила головна спеціалістка головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Раїса Євтушенко.

На платформі будуть зберігатися матеріали для  вивчення історії Другої світової війни та Голокосту. У вересні її презентують для широкого загалу.

Координаторка освітніх проєктів Меморіального центру Анна Мазарчук вважає, що завдяки онлайн-платформі школярі отримають доступ до першоджерел та зможуть думати та діяти як історики.

“Ми хочемо, щоб усі школярі вивчали історію не тільки за параграфами підручників, а й у спільній дослідницькій діяльності”, – зазначила Мазарчук.

За її словами,  залучення вчителів-методистів та педагогів-практиків із різних регіонів сприятиме впровадженню проєктів у реальних шкільних умовах.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що дослідники проєкту “Імена” Меморіалу Голокосту “Бабин Яр” оцифрували понад мільйон  документів ХХ століття, які стосуються періоду окупації Києва 1941-1943 років, трагедії Бабиного Яру, переселення євреїв у довоєнний час.

Схожі матеріали

Starchenko Natalia.jpg

Про гризоти історика. Наталія Старченко

800x500 obkladunka Yaremenko.jpg

Історія Києво-Могилянки | Максим Яременко

600.jpg

“Багато людей не знають про те, яким жахливо зневажливим було ставлення до українців в Канаді”, – професорка Альбертського університету Оленка Білаш

bohdan lepkuj.jpg

Богдан Лепкий "Матура"

600.jpg

"3 1/2 мілїона русинів мусять мати хоч один свій унїверситет"

Гальшка_СЕО_2.jpg

Гальшка Гулевичівна та Могилянка. Фактозвіряння життєпису найвідомішої української меценатки

600.jpg

Петро Могила: воїн, дипломат, святий

800x500 obkladunka Sereda.jpg

Галичина – український П'ємонт? | Остап Середа

CEO_мова.jpg

Азбучна війна, або як кирилиця мало до коша не пішла