10:01, 5 жовтня 2021

У Польщі ідентифікували і перепоховали солдата австро-угорської армії із Закарпаття

Ним виявився 22-річний рядовий Петро Драгун із Тячівщини.

pMpaqNNhKlmtWZWCfItBA34hjhxNlLNV9FsKJcvx.jpeg
depo.ua

У Польщі, у Підкарпатському воєводстві на горі Лисий Верх (Манілова) в Бещадах, польські та українські волонтери впорядкували військове кладовище періоду Першої світової війни. Першим там перепоховали солдата армії Австро-Угорщини Петра Драгуна, якого ідентифікували цього року.

Про це пише Depo.Закарпаття 

Зазначають, що в ході Першої світової війни, у березні 1915 року під час зимової Карпатської битви, на горі Лисий Верх (810 метрів над рівнем моря) йшли бої між австро-угорською та російською царською арміями в суворих умовах хуртовин та морозів. У першій лінії атаки був 85-й Мараморосько-Угочанський піхотний полк із Ужгорода. Він зазнав величезних втрат – 900 убитих і замерзлих. Загиблих поховали на вершині гори в братських могилах як невідомих солдатів.

Цьогоріч у травні польські пошуковці заклали на горі військовий цвинтар та почали ексгумації. Першим солдатом, якого вдалось ідентифікувати, став 22-річний рядовий Петро Драгун родом із села Новоселиця Тячівського району Закарпатської області. Його рештки перепоховали, волонтери організації “Memento bellum” поклали на могилу солдата вінок і запалили лампадку – вперше за 100 років.

Акцію провели польські громадські пошукові організації “Galicija” та “Zwiadowci hystorii” за підтримки лісництва та мерії міста Балігруд.

xOnsnF9niTdS7iKpr2SVIGCcptG3soQoIxaIobxX.jpeg
depo.ua

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Німецькому службовому архіві (WAST) розшифрували ідентифікаційні жетони та встановили імена десяти загиблих воїнів дивізії “Галичина”, більшість з яких загинули у роки Другої світової війни на Львівщині у так званому Бродівському котлі.

Схожі матеріали

The_Tower_of_Babel

Руська мова в ранньомодерній Речі Посполитій

600.jpg

"Військових прапорів ніколи не кидати". Українці у Війську Польському

600.jpg

Перша жертва на шляху до порозуміння

600.jpg

Ян Матейко "Вернигора"

800x500 obkladunka Lupoweckuy.jpg

Міжвоєнна Галичина | Святослав Липовецький

600.jpg

Наталя Яковенко: “Cвоїх князів у Польщі не було, усі вони — руські, тобто українські”

Пагутяк

Варязький інцидент. Галина Пагутяк

600_шабл.jpg

Вітольд Шабловський: "Диктатори ростуть поміж нас"

Бойд 1200

“Люди неначе ходячі трупи”. Спогади емігранта про Галичину 1935 року