13:52, 18 травня 2021

У Луцькому єзуїтському колегіумі серед сміття знайшли глек, якому три століття

Кераміку знайшли у раніше невідомих дослідникам кімнатах, які виявили минулого року.

e1f98cb5b07fff94.jpg
Фото: Суспільне. Волинь

У підземеллі колегіуму єзуїтів у Луцьку археологи знайшли глечик, якому ймовірно, декілька сотень років. Припускаютт, що кераміка датується серединою ХVII – початком XVIII століття.

Про це повідомляє Суспільне. Волинь.

Глечик знайшли у підземеллі серед побутового сміття. Археологи наголошують, усе було засипано цеглою, тож дуже здивувалися, коли знайшли цілого горщика.

“Чорнолощений, тонкостінний димлений глек.  Для колекції абсолютно прекрасна річ. Він трошки пошкоджений в процесі виїмки, але ми це все відновимо”, – каже археолог Віктор Баюк.

Наприкінці минулого тижня у підземеллі знайшли два таких глечики, їх вже почистили від бруду. Віктор Баюк вважає, що посуд датується орієнтовно XVIII століттям. Його використовували учні або викладачі колегіуму для побутових потреб. 

“Такі глечики, вони не рідкість, їх було надзвичайно багато. Але у такому цілому стані, вони дуже рідко трапляються”, – каже археолог.

Археологічні роботи у підземеллях Вежі Чарторийських та колегіуму єзуїтів тривають упродовж року. За цей час розчистили майже 200 квадратних метрів нововідкритих піздемель. Нині досліджують третій ризаліт та галерею, яка веде у внутрішній двір колегіуму, розповів Віктор Баюк.

Усього у Луцьку під Петропавлівським кафедральним костелом та колегіумом єзуїтів майже 2,5 тисячі квадратних метрів підземель. Нині їх готують для відвідування туристами.

 

“Таємні” кімнати, раніше невідомі дослідникам, в історико-культурному заповіднику “Старий Луцьк” виявили наприкінці травня минулого року  під час археологічної розвідки. Вчені припускали, що там може бути старовинна зброя.

У середині червня археологи разом із групою студентів-істориків СНУ імені Лесі Українки розчистили 30 метрів окольної стіни Луцького замку. На місці муру XV століття, виявили старовинну цегляну кладку, арки та оборонні майданчики.

Науковці припускають, що підземелля можуть мати з'єднувальні ходи із Луцьким замком.

У жовтні археологи знайшли вихід на перший поверх колегіуму єзуїтів. Знайдені  підземелля розміщені у Башті князів Чорторийських. Археологи досліджували 7 кімнат.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у львівській бібліотеці знайшли рідкісний рукопис козацької доби.

Схожі матеріали

600.jpg

Каплиця в розчахнутому дереві. Золота галицька провінція

Бузьк церква.png

У Буську археологи виявили залишки церкви ХІІ століття та поховання немовляти з розбитим черепом

600.jpg

Дитинство під опікою монахинь. Як виникли перші українські дитсадки

600.jpg

Петро Могила: воїн, дипломат, святий

60_+.jpg

Митрополитова Одіссея

Syrohman.jpg

"Бляшаний панцир – це кінець церкві", – дослідник дерев’яних церков Михайло Сирохман

600.jpg

Святий Юрій Змієборець

IMG_20210714_002042.jpg

УГКЦ планує відновити зруйновану 80 років тому церкву у центрі Львова

600.jpg

Острів посеред "смути": Почаївська лавра