09:34, 10 січня 2022

У Нагуєвичах розкажуть історії святкування Різдва в родині Франків

На заході обіцяють оприлюднити “маловідомі матеріали про три цікаві різдвяні історії” в житті Івана Франка.

0441dabffdf7dfbfaa5ee4edb9a301a5.png

Фото: Пресслужба Львівської облради

У Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” пройде наукова презентація “Три Різдвяні історії Івана Франка і Одна невідома вакація київського колядника в Нагуєвичах 1888-1900”. Захід відбудеться в понеділок, 10 січня.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної ради.

“Мало хто задумувався над тим, як насправді Іван Франко із Ольгою Хоружинською та своїми дітьми проводили різдвяні свята в Нагуєвичах, як часто і в яких життєвих різдвяних пригодах їм, на щастя, випадало святкувати. Врешті мало кому відомо про те, хто був колядниками в садибі Франка, і навіть більше того – до кого ходив колядувати наш національний геній на теренах Дрогобиччини. Презентуватимемо архівні і маловідомі матеріали про три цікаві різдвяні історії в житті Івана Франка, а також невідомий приїзд відомого колеги з Києва на різдвяні свята у Нагуєвичі”, – розповів директор музею Богдан Лазорак.

Захід відбудеться о 14.00 у конференцзалі музею. По завершенні звучатимуть улюблені колядки, також запрошують на різдвяну каву з пляцками за рецептами родини Франків”.

Окрім того музей запрошує оглянути нову виставку “Різдвяні історії зі старої скрині”, сформовану з фондових матеріалів музею.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” презентували шопку із різьбленими фігурками часів. Івана Франка.

Схожі матеріали

photosight_03.jpg

Сіль, нафта й упирі Франкового села

600.jpg

Як українські інтелектуали відпочивали в Карпатах понад 100 років тому

Петро Франко 1200

Франко, син Франка. Легенда українського неба

сео Франко.jpg

Довгий останній шлях Івана Франка

Віра Агеєва 960

Епічні часи, класика і Нобелівка на трьох. Віра Агеєва

Нагуєвичі 1200

Нагуєвичі. Золота галицька провінція

Могила Франка 1200

"Тільки добре ознайомлений знає, що тут лежить Франко". Спогад про могилу Каменяра

Гуцулки зі села Криворівня Косівського повіту Станиславівського воєводства (тепер Верховинського району Івано-Франківської області), 1930-ті роки

Криворівня. Українські Атени