15:33, 23 грудня 2021

У Нагуєвичах покажуть Різдвяну шопку часів Івана Франка

На початку ХХ століття шопку облаштовували учні Солецької недільної школи, де вчителювала подруга Франка – педагогиня та письменниця Уляна Кравченко. 

584a133101180397903f2904b9597548.png
Фото Львівської облради

24 грудня у Державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі” відбудеться урочисте відкриття музейної ялинки та шопки із різьбленими фігурками початку ХХ століття.

Про це повідомляє Львівська облрада.

Керівник музею Богдан Лазорак розповів, що різьблені фігурки вертепу початку ХХ століття віднайшли цьогоріч у селі Солець. Щороку їх демонстрували у шопці при тамтешній церковній школі.

Саме у цьому селі впродовж 1888-1920 років із невеликим перервами вчителювала українська письменниця і близька приятелька Івана Франка – Уляна Кравченко. Вона організувала в Солецькій школі численні гуртки для української молоді, серед яких і духовно-релігійний та літературний, що збирали при церковній недільній школі.

“Вперше широкому колу шанувальників спадщини Франка експонуватимемо шопку із 17-ма дерев’яними фігурками... Враховуючи, що учні особисто облаштовували шопку, яка мала спеціальні механізми для рухливості, вочевидь ця шопка і була театралізованою методою Уляни Кравченко, з метою виховання у дітей Сольця давньої Києвохристиянської традиції колядування і вшанування Божого Різдва”, – наголосив Богдан Лазорак.

Також вперше в історії садиби Франка відкриють музейну ялинку, яка здавна росте біля обійстя. Прикраси презентуватимуть учні Підбузької спеціалізованої школи-інтернат “Мала академія мистецтв імені Е. Миська” та учні ліцеїв Нагуєвич і Лішні.

Схожі матеріали

СЕО_лепкий_1.jpg

Богдан Лепкий: На порозі. Різдвяне оповідання

shchedryk8.original

Тріумф "Щедрика" у світі

serhii_vasylkivskyi_koliadnyky.jpg

Козацьке Різдво

Rizdvianiy Pavuk_Listing

Різдвяний ткач. Звідки взявся солом'яний "павук" та як його сплести

Tetevchytsi_Olexandra Demchuk_032_new'.jpg

Таїнство Різдва Христового

Святий вечір в таборі. Другий справа Іван Лучка, м. Томськ, 1954 р. 2

Колишні в’язні ГУЛАГу згадують, як святкували Різдво

PZ_Malanka_Vashkivtsi_2010_6622.jpg

Переберія на Маланку. Фоторепортаж з українського карнавалу

1.Кавер_головна_1200х600_.jpg

“Честь Божій дитині!”: якими були колядки УПА

сео, лістінг.jpg

Різдво на Україні