У Києві для вчителів презентували посібник про Голодомор
Підручник створили на громадських засадах, над ним працювали 14 провідних українських науковців.
У Музеї Голодомору в Києві презентували навчальний посібник для вчителів “Голодомор 1932-1933 років – геноцид української нації” для шкільних вчителів. Його створили працівники Інституту дослідження Голодомору.
Про це повідомляє Суспільне.
У посібнику представили документи, фотографії, статистику та мапи, він охоплює широкий спектр тем, які розкривають передумови, хід та наслідки Голодомору.
Підручник, зокрема, містить теми:
- національно-визвольна боротьба 1917-1921 років,
- масовий штучний голод 1921-23 років,
- політика комуністичного тоталітарного режиму напередодні геноциду,
- організатори, виконавці та механізм вчинення Голодомору,
- причини на наслідки масового штучного голоду,
- наслідки та засудження злочинів тоталітарного режиму.
Загалом у підручнику 19 розділів.
Директорка Інституту дослідження Голодомору-геноциду, докторка історичних наук Світлана Маркова зазначила, що над посібником працювали 14 провідних українських вчених, науковців, викладачів. Примірники розіслали у вищі навчальні заклади, школи та коледжі. Загалом зараз наклад налічує 500 екземплярів.
“На тепер маємо уже понад 40 відгуків. Зокрема, є пропозиція підготувати аналогічний посібник для викладачів вишів, а також підготувати для учнів. На наступний рік ми зможемо видати друге видання, доповнити і буде враховуватися відповідні теми, які викладають у вищих навчальних закладах”, – розповіла Маркова.
Посібник можна отримати безкоштовно, для цього вчителі мають зареєструватися на сторінці Інституту дослідження Голодомору у Facebook.
У Інституту зазначили, що шкільний підручник за 10 клас, який має розкривати одну із центральних тем дослідження геноциду, не охоплює весь спектр подій. Зокрема – як комуністичний режим ламав традиційне українське суспільство, знищував менталітет, чавив українську молодь. У книзі ці теми намагались викласти так, щоб зацікавити як вчителів, так і учнів. Тому посібник наповнили ілюстраціями та картами.
Також посібник може бути корисним не лише на уроках історії, а й права та біології, адже там є антропологічні матеріали, вивчають соціо-антропологічний аспект.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Національний музей Голодомору-геноциду створив онлайн-ресурс “Свідчення” для збору свідчень про Голодомор 1932–1933 років сторінку. Про це 25 квітня йдеться у повідомленні Музею.