02:32, 30 березня 2020

Створено онлайн-ресурс свідчень про Голодомор

Національний музей Голодомору-геноциду створив онлайн-ресурс “Свідчення”, де будуть зібрані свідчення про Голодомор 1932–1933 років сторінку. Про це 25 квітня йдеться у повідомленні Музею.

На сайті Національного музею Голодомору-геноциду з’явилась сторінка “Свідчення“. Там будуть зібрані історії очевидців Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

“Історія кожної людини – унікальна, та всі вони розповідають правду про найбільші злочини совєтської влади” – підкреслюють в музеї.

Кожен користувач ресурсу може відшукати свідчення за місцем, часом, прізвищем або хештегом. Онлайн-ресурс містить відео- та аудіосвідчення, фото та оцифровані текстові спогади про Голодомор-геноцид і масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 років. Вони упорядковані тематично та за адміністративно-територіальним принципом.

Нині найбільш наповненим є розділ “Голодомор-геноцид 1932-1933 років“. В його основі матеріали, зібрані співробітниками Музею Голодомору в рамках проєкту “Усна історія Голодомору”.

Під час реалізації проекту були записані аудіо- та відеосвідчення очевидців Голодомору з різних областей України. На сайті також є свідчення із фондів музею, зібрані та передані до музею краєзнавцями, студентами, школярами, установами та організаціями.

Над підготовкою матеріалів для наповнення онлайн-ресурсу працювала не лише команда музею, а й волонтери. Підписники сторінки Музею Голодомору, студенти Української академії лідерства, а також Українська Волонтерська Служба підтримали проект, допомагаючи оцифровувати свідчення.

Робота над проектом триває. Кожен може долучитися до подальшої роботи, написавши на пошту memoholodpress@gmail.com.

Сьогодні сторінка “Свідчення” містить 250 історій. Щомісяця ресурс наповнюватиметься новими спогадами свідків і новими позначками на карті України. Щоб долучитися до наповнення сторінки, українці можуть передати до музею родинні історії, фото або контакти свідків Голодомору та масових штучних голодів.