10:39, 22 вересня 2021

Центр Досліджень визвольного руху розповість як читати архіви радянських спецслужб

Захід проводять в межах проєкту “Робимо минуле доступним: цифрове повернення вивезених архівів про боротьбу СРСР із визвольним рухом”.

У вівторок, 28 вересня, Центр досліджень визвольного руху проведе майстер-клас “‎Як читати архіви радянських спецслужб? На прикладі архівів Внутрішніх військ НКВД”‎. Захід відбудеться  у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Про це Локальній історії повідомили у пресслужбі ЦДВР.

Організатори зазначають, як читати та аналізувати історичні архівні джерела спікери пояснять на прикладі нещодавно викладених у відкритий доступ документів з архіву Внутрішніх військ НКВД.

Зокрема, гості майстер-класу дізнаються що необхідно враховувати, читаючи звіти радянських спецслужб, як перевірити достовірність інформації, де шукати її підтвердження або спростування та чому важливо навчитися критично ставитись до документів репресивних органів.

Спікери майстер-класу:

Іван Патриляк – історик, декан Історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка та експерт проєкту Центру досліджень визвольного руху “‎Робимо минуле доступним: цифрове повернення вивезених архівів про боротьбу СРСР із визвольним рухом”;

Надія Суха – комунікаційниця проєкту Центру досліджень визвольного руху “Робимо минуле доступним: цифрове повернення вивезених архівів про боротьбу СРСР із визвольним рухом”.

Вхід вільний. Реєстрація для відвідувачів заходу здійснюється за посиланням.

Захід організовують у межах проєкту “Робимо минуле доступним: цифрове повернення вивезених архівів про боротьбу СРСР із визвольним рухом”, який реалізує Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Центр досліджень визвольного руху виклав у мережу копії документів з архіву Внутрішніх військ НКВС, які у 1980-их вивезли в Росію. У них ідеться про боротьбу радянської влади проти Української повстанської армії.

Схожі матеріали

1200+.jpg

Як дослідити свій родовід

штат.jpg

Штатний розпис співробітників Управління НКДБ Дрогобицької області (станом на 25 квітня 1941 року)

800x500 obkladunka Bilous.jpg

Про заповіти міщан та шляхти | Наталія Білоус

арк 26.jpg

Штатний розпис співробітників міських та районних відділів НКДБ Дрогобицької області (станом на 25 квітня 1941 року)