10:14, 8 вересня 2021

Протягом ХХ століття від штучних голодів померли 15,5 мільйонів українців, – дослідники

Оновлені дані опираються на криміналістичні, демографічні та правові експертизи.

image (2).jpg
24tv.ua

Загальна кількість жертв трьох штучних голодів в Україні, що здійснював комуністичний режим, становить близько 15,5 мільйонів осіб. 

Про це повідомляє 24 канал.

Під час Міжнародного форуму “Масові штучні голоди: пам'ятаємо, вшановуємо” науковці оприлюднили дані щодо кількості жертв трьох голодоморів, що чинили на території України. У 1921-1923 роках вбили 3,5 мільйонів осіб, у 1932-1933-му – 10,5 мільйонів, у 1946-1947 – 1,5 мільйона.

Дослідники зазначають, що ці цифри опираються на оновлені дані криміналістичних, демографічних та правових експертиз, “які схвалені провідними науковими інституціями”.

“Оприлюднення уточнених даних про кількість жертв Голодоморів є подією світової ваги, адже розкриває цілеспрямований намір знищити українську націю та механізми вчинення злочину геноциду. Це також має пришвидшити визнання у світі Голодомору 1932-1933 років геноцидом української нації”, – розповіли учасники форуму.

Окрім того, у Національному музеї Голодомору-геноциду відкрили оновлену експозицію Зали пам'яті. Це стало можливим завдяки, у тому числі, й  меценатській підтримці. Історію Голодомору 1932-1933 років зобразили у технологіях 3D-мепінгу із авдіовізуальним супроводом. 

Кураторка проєкту реконструкції Зали пам'яті Анжеліка Петровська розповіла: її донька, 10-річна Александра, озвучила українську та англійську версію тексту фільму, виконаного в технології 3D-мапінгу. На школярку справила велике враження Книга пам'яті жертв Голодомору. У томі, присвяченому Полтавській області, фахівці Музею вказали імена шести родичів Александри, яких замучили голодом.

Виконавець авдіовізуальної частини проєкту оновлення Зали пам'яті – українська компанія Magic Innovations. Працювала у Швейцарії, Франції й Арабських Еміратах і має великий досвід. Фільм поділений на чотири тематичні сезони, які відображають підготовку, обставини, злочинну мету й результат Голодомору. Відеоряд зверстаний у поєднанні з фізичними експонатами музею – човном, прялкою, скринею та іншими предметами.

На думку директорки Музею Олесі Стасюк, новий авдіовізуальний супровід, інтерактивні стенди з Книгами пам'яті та мапами, Touch-екрани з інформацією про обставини Голодомору, а також відеосвідчення очевидців, привернуть увагу нової молодіжної авдиторії, яка має знати та вміти захищати правду про Голодомор у світі.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у селі Городище, біля Борисполя, під час підготовки фундаменту під забудову виявили людські останки. Дослідники припускають, що це можуть бути рештки жертв Голодомору 1932-1933 років.

Схожі матеріали

600.jpg

Чому Захід не виступив на захист українців, знаючи про голод 33-го?

600+.jpg

Як говорити про трагедію Голодомору, щоб бути почутими : кейс онлайн-ресторану пам’яті “Непораховані з 1932-го”

600+1.jpg

Кількісні докази геноциду українців

6001.jpg

Москва вдалась до Голодомору, усвідомивши, що інші стратегії знищення українців не діють

Camera 2-1200х600-05.jpg

Українські підлітки зняли короткометражки про своїх бабусь та дідусів. Показуємо сім найцікавіших

86_main.jpeg

Світовий конгрес українців створює глобальну Мережу нащадків жертв Голодомору

pamjatnik-petrovs-komu.jpg

В Україні знесли останній пам’ятник співорганізатору Голодомору Петровському

Пам'ятник журтвам Голодомору

Техас визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

1573600262-756-1.jpg

Отвертий лист Ольгерда Бочковського до пана Едуарда Ерріо