На Полтавщині археологи знайшли унікальну підвіску у вигляді синього жука
Прикраса – перша знахідка сарматської доби такого на цих теренах.
Археологи науково-дослідницького центру “Рятівна археологічна служба” під час досліджень на Полтавщині натрапили на унікальну знахідку — підвіску у вигляді жука-скарабея з темно-синього фаянсу. Знахідку датують II століттям нашої ери.
Про це повідомляє “Рятівна археологічна служба”.
Підвіску сарматської доби знайшли у селі Підгора на ділянці дороги Дніпро-Решетилівка.
“Ця річ пролежала у землі майже дві тисячі років і не втратила своїх характеристик. Це свідчить про якість і технологічний рівень. Нас вразила деталізація і те, наскільки чітко були прокреслені лінії давнім майстром. Їм вдалося зобразити крила, деталі очей”, – розповів археолог та керівник археологічних робіт Богдан Сало.
Він підкреслив, що артефакт знайшли на місці дитячого поховання сарматських племен. Підвіска виконана з темно-синього фаянсу і є частиною намиста з іншими скляними елементами.
Дослідники підкреслюють, скарабей у релігії давнього Єгипту символізував бога сонця Хепрі. Такі амулети надівали не тільки за життя, їх клали у могилу для супроводу особи у потойбіччя, що символізувало відродження життя. Найчастіше вони були у дитячих та жіночих похованнях.
Це перша такого типу знахідка сарматської доби, повідомили в науково-дослідному центрі.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Миколаєві на місці розграбленої античної пам'ятки знайшли унікальну амфору.