12:47, 24 червня 2021

На Полтавщині демонтували останній у регіоні пам'ятник “дияволу революції” Свердлову

Демонтажем забороненого монумента зайнялись після звернення небайдужих на урядову Гарячу лінію.

1552557948_7886663_original.jpg
Яків Свердлов uk.wikipedia.org

У селі Калинівка, на Полтавщині, демонтувати комуністичний пам’ятник одному із керівників Жовтневого перевороту Якову Свердлову.

Про це повідомили у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті (УІНП).

За демонтаж пам'ятника виконком Семенівської селищної ради (до якої входить і Калинівка) та сільський  старостат взялися  після того, як представники Інституту нацпам'яті разом із активістами ГО “Світанок” звернулись на Гарячу урядову лінію.

“...Присутність комуністичної символіки у публічному просторі є пропагандою комуністичного режиму. Тож, цей пам’ятник місцева влада мала демонтувати ще у 2016 році, згідно із Законом “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, – прокоментував  регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

В інституті підкреслили, торік навесні декомунізації демонтували бюст Свердлову у селі Баранівка Шишацької ОТГ. Отже, це був останній на Полтавщині пам’ятник комуністичному лідеру.

pam-0.jpg
Місце, де раніше стояв пам'ятник poltava.to

Яків Свердлов (1885-1919) – радянський політичний і державний діяч, революціонер. Більшовик, голова Всеросійського ЦВК Рад робітничих і солдатських депутатів. 

Причетний до здійснення Жовтневого перевороту 1917 року, встановлення  комуністичної партії та радянських органів влади. 

Політичні опоненти називали Свердлова “дияволом революції”.  Йому приписують вагому роль у резонансних злочинах більшовиків – початок Червоного терору, розкозачування, розстріл імператорської сім'ї.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, як на Київщині два дні декомунізовували радянську стелу.

Схожі матеріали

oleshky-misto.jpg

Між Олешками та Цюрупинськом

декомунізація 600.jpg

“Навіть на заході України досі є пам’ятники Чапаєву і Ватутіну”, – Вадим Поздняков

Сигет 1200.jpg

Тут створювали нових людей. Про перший у світі й найбільший у Європі меморіал жертвам комуністичного терору

Южноукраїнськ

"Повернути ув’язнену націю собі". Данило Судин про деколонізацію України