09:48, 6 жовтня 2021

На Миколаївщині археологи відкрили підземний склеп, який в давнину пограбували мародери

Припускають, що увагу грабіжників привернув щедро прикрашений одяг небіжчика – у похованні знайшли понад сотню намистин ї і підвісок.

630_360_1633432740-143.jpg
ukrinform.com

На Миколаївщині археологи Ольвійської міжнародної експедиції Інституту археології НАН України під час розкопок на некрополі відкрили підземний склеп. Його датують І століттям нашої ери.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Підчас розкопок на ольвійському некрополі ми відкрили нову поховальну споруду – підземний склеп, конструкція якого складається з похилого дромосувходу у вигляді видовженого вузького коридору та трапецієподібної поховальної камери. У дромосі знайшли половину червонолакової чашечки, яка додала інформації про час поховання І століттям нашої ери. Зазвичай, такі поховання притаманні сарматам, які мешкали тоді в Ольвії”, – зазначила заступниця директора Інституту археології НАН України Алла Буйських.

За її словами, висота склепіння камери сягає метра, а стінки та підлога обмазані вапняковим розчином. Усю споруду вирізали у глиняному масиві на глибині 3-3,5 метри від рівня сучасної денної поверхні. Вхід до камери перегороджувала кам’яна стінка-заклад.

Археологи встановили, що сама поховальна споруда постраждала від пограбування, яке сталося ще у давнину. Під час розкопок вони з’ясували, що грабіжники проникли до камери невдовзі після поховання. Небіжчика, разом із супровідним поховальним інвентарем, витягли назовні – ймовірно, через щедро прикрашений одяг.

Від похованням збереглися лише залізні цвяхи з дерев’яного помосту, на який клали небіжчика, та понад сто різноманітних намистин і підвісок, якими оздобили покійного та його одяг. Це, зокрема, намистини з бурштину, сердоліку, агату, гагату, гірського кришталю й численного бісеру зі скляної пасти.

До убору також входили два мініатюрні скарабеї з пасти та халцедону і двосторонню сокиру-лабрис із бурштину.

Ольвія – стародавня держава античної доби, яка проіснувала тисячу років: з другої чверті VI століття до нашої ери до 70-х років IV століття нашої ери. 

Сьогодні це історико-археологічний заповідник НАН України, який розташований у селі Парутине Очаківського району Миколаївщини.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Миколаєві на місці розграбленої античної пам'ятки знайшли унікальну амфору.

Схожі матеріали

navareks_800-500.jpg

Античний вітрильник “Зміїний-Патрокл”

600.jpg

Бобри, черепахи та молюски: що їли люди в кам’яну добу

600.jpg

Прочитати пектораль. До ювілею знахідки ХХ століття розкриваємо її секрети

1200х630_сео.jpg

Велесова книга: найпопулярніший фейк про ранньослов’янську історію

1200.jpg

Богиня родючости

600.jpg

Кинджал із села Івання

800x500 obkladumka Boltruk.jpg

Що нам залишили скіфи? | Юрій Болтрик

600Х400.jpg

“Сармати потіснили скіфів, ставши їхньою елітою”, – Олександр Симоненко

600.jpg

Нове життя давніх артефактів