13:19, 18 червня 2021

На Луганщині знайшли поховання племені з видовженими головами

Членам племені ще з раннього віку  обмотували голови тугими ганчірками, щоб деформувати череп. Вважалося, що це викликає страх у суперників.

076baee1071875d2d2188da9b672bdc8-1024x538.jpeg
svatove.city

У Луганській області поблизу Сватового вже майже місяць триває археологічна експедиція. За цей час дослідники  розкопали шість давніх поховань, одне із яких – жінки знатного роду, яка померла під час пологів.

Про це повідомляє Сватове.City.

Дослідники проводять розкопки кургану поблизу Сватового у полі між селами Хомівка та Преображенне на землях. Археологи  вже розкопали шість старовинних поховань, яким від чотирьох до п’яти тисяч років. Зараз працюють над розкопками сьомого.

“Курган, де ведуться розкопки, складається з п’яти насипів. Найбільш ранні насипи датуються епохою середньої бронзи донецької катакомбної культури, яка на той час вважалася елітою катакомбної спільноти. Тутешні поховання датуються XXVII-XXI століттям до нашої ери. Поховання багаті на метали, різноманітну кераміку, яка вражає своїм красивим розписом. Недарма цей період називався таким собі “бароко” бронзового віку. Хоч ми і не можемо точно визначити народність, яка проживала тоді на цій території, бо на той час ще не було писемності, але ми максимально точно можемо визначити вік поховань”, – розповідає один із керівників експедиції, професор  Юрій Бровендер.

Деякі давні племена, які проживали на цій території, обмотували голови дітей спеціальними ганчірками. Від сильного стискання череп витягувався. На думку дослідників, на ворогів це наганяло страх, а серед своїх викликало довіру.

2f705c15571ce24705fd8024afcf4daf.jpeg
svatove.city

Коментуючи знайдені поховання, дослідники зазначають, що після смерті тілам спеціально розрізали сухожилля на кінцівках, щоб можна було зігнути руки та ноги у певному положенні. 

В одній із могил знайшли останки 40-річної жінки, яка померла від старості – тривалість життя людини на той час була короткою. Цьому похованню 4 тисячі років.

Поряд із жінкою знайшли горщик та плато для жертвоприношень. За словами професора Юрія Бровендера, горщик завжди є у всіх жіночих похованнях. Бо жінка вважалася продовжувачкою роду і тому шанувалася навіть після смерті.

Найдавніша знахідка кургану – жіноче поховання, якому 5 тисяч років. Дослідники вважають, що у могилі похована жінка, яка померла під час пологів. На це вказують два факти – поряд із скелетом жінки знайдені кістки новонародженої дитини. А ще в області таза померлої знайшли кістки дитини, яка народжувалася. У цій же могилі лежали бронзовий ніж і шило. Ці предмети вказують на те, що жінка належала до знатного роду.

Після розкопок археологи усі знахідки передадуть до археологічного музею “Відкрита історія” Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у селі Новоолександрівка на Дніпропетровщині у посеред кургану гігантський кромлех, який охрестили “українським Стоунхенджем”.  

Схожі матеріали

navareks_800-500.jpg

Античний вітрильник “Зміїний-Патрокл”

600.jpg

Бобри, черепахи та молюски: що їли люди в кам’яну добу

Храм сатанів

На Хмельниччині виявили залишки давнього храму, зруйнованого більшовиками

пост 11б.jpg

На Львівщині науковці планують звести слов'янську хижу за автентичними технологіями

4_arheologi_pixabay_com_1_650x410.jpg

На Луганщині у скіфському кургані знайшли вівтар для жертвоприношень

600.jpg

Прочитати пектораль. До ювілею знахідки ХХ століття розкриваємо її секрети

IMG_20210623_125241.jpg

На Дніпропетровщині перепоховали останки скіфського воїна

846821_big1.jpg

На розкопках давнього городища під Кам’янцем-Подільським знайшли згорілі дитячі останки

600.jpg

Нове життя давніх артефактів