Дослідники Меморіалу Голокосту “Бабин Яр” оцифрували понад мільйон документів
Матеріали дозволяють отримати повнішу інформацію про загиблих у Бабиному Яру та їх родичів.
Дослідники проєкту “Імена” Меморіалу Голокосту “Бабин Яр” оцифрували понад мільйон документів ХХ століття. Вони стосуються періоду окупації Києва 1941-1943 років, трагедії Бабиного Яру, переселення євреїв у довоєнний час.
Про це йдеться на офіційній сторінці архіву.
Дослідники підкреслюють, що на сайті можна ознайомитись із актовими книгами РАЦСів, довідковими картотеками, фондами районних управ, дипломатичними документами, листами й фото учасників історичних подій.
“Ці матеріали дозволяють отримати максимально повну інформацію про загиблих у Бабиному Яру і їх родичів, про людей, які жили в Києві в довоєнний і післявоєнний час, персоналізувати історії жителів, зрозуміти склад населення міста і його околиць, розкрити раніше невідомі історичні факти”, – написали дослідники.
В онлайн-архіві вже доступні документи з чотирьох установ Києва (Державного архіву столиці, Державного архіву Київської області, Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного архіву громадських об'єднань України), а також Державного архіву Івано-Франківської області.
Незабаром на сайті також оприлюднять матеріали з Галузевого державного архіву СБУ.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Меморіал Голокосту “Бабин Яр” проводив ініціативу “Лист праведнику”. Фонд доставляв необхідні речі та продукти праведникам народів світу з України та пропонував усім охочим підтримати їх в час вимушеної ізоляції і написати листа.