До річниці трагедії у Бабиному Яру запустять два подкасти про геноцид ромів та євреїв
Дослідники Михайло Тяглий та Андрій Усач розповідатимуть про Голокост на Волині.
Сьогодні, 28 вересня о 20:00, та у середу, 29 вересня о 10:00, відбудеться прем'єра двох подкастів про геноцид ромів та євреїв у часи Другої світової війни. Записи зробили в рамках проєкту “Стежками пам'яті”.
Про це Локальній історії повідомили у пресслужбі ГО “Центр студій політики пам’яті та публічної історії “Мнемоніка”.
У першому подкасті науковий співробітник Українського центру історії вивчення Голокосту Михайло Тяглий розповідатиме про геноцид ромів на Волині. В іншому – історик, голова ГО “Після тиші” Андрій Усач говоритиме про Голокост у Західній Волині.
“У дні пам'яті жертв Бабиного Яру вважаємо за необхідне згадати про долі ромів, що постраждали від німецько-нацистської окупації. Зокрема звернення районної управи від липня 1942 року, про яке каже Михайло Тяглий у подкасті, вже є абсолютно рельєфним підтвердженням того, що націонал-соціалістична окупаційна політика щодо ромів мала не просто характер базований на соціальності або асоціальності, а саме на расово-ідеологічному ґрунті. Це наближає історію ґеноциду ромів до долі євреїв, яких також переслідували на расово-ідеологічних заходах”, – заявили у “Мнемоніці”.
Подкасти будуть доступні у YouTube та SoundCloud.
“Стежками пам’яті” – дворічний проєкт Центру політики пам’яті “Мнемоніка”. У ньому автори прагнуть актуалізувати пам'ять Другої світової війни на Волині “крізь досвід (не)помічених публічною історією учасників подій”. Зокрема, військовополонених, євреїв, ромів, волинських чехів, польських громад, острабайтерів, психічнохворих пацієнтіа. А також представити громадськості невідомі чи маловідомі приклади порятунку жертв нацизму та міжнаціонального конфлікту на Волині в роки Другої світової війни.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про пам'ятні заходи, що пройдуть у Києві до 80 річниці початку масових розстрілів у Бабиному Яру.