Організація "Пласт"
Пласт – скаутська організація, яка почала діяти у Львові 1911 року. Його засновники: син Івана Франка – Петро, майбутній полковник січових стрільців Іван Чмола та педагог Олександр Тисовський.
Офіційним початком Пласту вважають день присяги гуртка при Академічній гімназії у Львові – 12 квітня 1912 року. Через два роки пластові осередки були у всіх великих містах Галичини. У 1930-х польська влада заборонила Пласт, організація діяла підпільно. З приходом радянської влади Пласт розрісся за межами України. Сьогодні осередки є у майже 30 країнах світу.
Багато пластунів були учасниками національно-визвольного руху впродовж ХХ століття і продовжують захищати кордони України в наш час. Основним завданням Пласту залишається всебічне виховання патріотичної, самозарадної молоді на засадах християнства. Гасло "СКОБ", яким учасники організації вітають один одного, розшифровується "Сильно! Красно! Обережно! Бистро!" і символізує риси пластуна.
![Zabiria_Korchak Daria 023.jpg](/media/images/Zabiria_Korchak_Daria_023.width-400.jpg)
![А061.jpg](/media/images/A061.width-400.jpg)
![А059.jpg](/media/images/A059.width-400.jpg)
![А062.jpg](/media/images/A062.width-400.jpg)
![А068.jpg](/media/images/A068.width-400.jpg)
![А060.jpg](/media/images/A060.width-400.jpg)
![Старші пластунки_1_new_1.jpg](/media/images/Starshi_plastunki_1_new_1.width-400.jpg)
![Похід пластунів на святі Матері_Хуст 17 травня 1936_new_1.jpg](/media/images/Pokhid_plastuniv_na_svyati_Materi_Khust_17_tra.width-400.jpg)
![Український пласт на Закарпатті_new_1.jpg](/media/images/Ukrainskiy_plast_na_Zakarpatti_new_1.width-400.jpg)
![Пластовий табір у селі Солочин_1934_new_1.jpg](/media/images/Plastoviy_tabir_u_seli_Solochin_1934_new_1.width-400.jpg)
![Пластун на стійці_Закарпаття 30-ті_new_1.jpg](/media/images/Plastun_na_stiytsi_Zakarpattya_30-ti_new_1.width-400.jpg)
![64](/media/images/64_rz0RNuo.width-400.jpg)