Коли хочеться повернутись у дитинство. Огляд дитячої книжки "Козаки правлять країною"

ezgif.com-gif-maker.gif
Go to next

08:42, 17 липня 2021

Go to next

"Є надія!" – така думка може з’явитися у вашій голові після того, як побачите дитячу книжку видавництва Discursus. "Козаки правлять країною" – це воркбук про козацтво, який вийшов у червні. Видання пропонує погратися в Гетьманщину. І не лише дітям

Володимир Молодій.jpg

Володимир Молодій

журналіст

"Козаки правлять країною" – це розповідь про важливий етап української історії в ігровій формі. І що абсолютно неймовірно – у книжці про козаків ви не знайдете шароварів! Над створенням робочого зошита працювала команда фахівців, тому він не плодить мітів чи стереотипів. Науковим консультантом став Олексій Сокирко.

"Загалом видання було дуже складне у створенні. Бо, окрім історичного наповнення, ми паралельно випрацьовували методичні й візуальні засади, щоб воркбук був максимально дружнім до нашої цільової авдиторії – дітей 6–8 років. Авторки – викладачки українських шкіл діаспори Амстердама та Ноттінгема", – зазначає керівниця проєктів Discursus Оксана Карп’юк.

Інтерактивна книжка розповідає про Батурин, бароко, старовинні музичні інструменти, скоропис, козацький одяг, палаци й бенкети, гетьманські скарби, портрети і грамоти. Про військову печатку, герб Гетьманщини та Війська Запорозького. На прикладі символіки Івана Мазепи розказано про герби. Можна намалювати свій.

Також є тести, розмальовки й оригінальні завдання Авторки заохочують малечу пізнавати українську історію через яскраві образи, а не нудну хронологію.

"Активності супроводжуються історичними, методичними та психологічними коментарями. Із книжкою можна працювати і індивідуально, і в навчальній групі", – вказують створювачки книжки.

"Міф часто є підкоригованою легендою, котра виникла уже в післякозацькі часи, щоб якимось чином надати спогадам про них позитивного чи гротескного характеру. Звідси походять перекази про чаклунів-характерників, козацькі підводні човни або ж про скарби Полуботка"

На сторінках книжки – багато QR-кодів. Один із них пропонує послухати музику, а потім намалювати відчуття, які виникли під час прослуховування. А над розворотами про палац, бенкет чи танці можна буквально медитувати.

"Дякую, це неймовірна книжка. У нас з чоловіком немає дітей, ми хотіли приберегти її, але, мабуть, поки самі поклеїмо й помалюємо", – ділиться відгуком про книгу на фейсбуковій сторінці журналістка Віра Курико.

Справді, попри те, що воркбук – дитячий, гортаючи його, і дорослі знайдуть для себе багато цікавого. Наприклад, читаючи про те, як будували Софію Київську чи столичний Батурин. У середині робочого зошита є кілька інформаційних сторінок, які допомагають дорослим збагнути козацьку тему.

Розказано про образ козака і як він сформувався, як визначити, чи достовірною є інформація про козаків з інтернету тощо. Таким чином "Козаки правлять країною" можна вважати ще і своєрідною мінівікіпедією.

"Образ козака як вояка-сіромахи в шароварах, який їсть куліш, грає на бандурі й танцює гопак – сформувався в козацьких нащадків у 19 столітті та був відкоригований пізніше, що було зручно для пропаганди й маніпуляцій совєцької влади"

"Козаки правлять країною" – лише перший воркбук із дитячої серії українознавчих видань проєкту "Глина". Вже у вересні Discursus планує видати ще одну книжку – "Мені це смакує" – для дітей 2–3 років про гастрономічну культуру України. Консультувала Олена Брайченко. Тому книжку варто чекати, має бути дуже смачно.

Купити інтерактивну книжку "Козаки правлять країною" можна тут.

Схожі матеріали

1.Кавер_книги_1200х600_.jpg

“Кафе Європа”, “Збагнути Росію”: 10 історичних книжок 2020 року, які варто прочитати

600.jpg

Сергій Плохій: "Українська політика і українська Незалежність значною мірою виникли з Чорнобиля"

600.jpg

"Моя зброя потужніша, ніж звичайний автомат", – Юрій Журавель

1200х600.jpg

“Рускій мір” на експорт. Огляд книжки "Кордони мрій" Томаша Ґживачевського

1200х600_majdan.jpg

"Революція триває". Огляд книги "Український Майдан, російська війна" Михайла Винницького

1200х600.jpg

"Це ж було вже". Огляд книги "Дискордія" Остапа Українця

1200х600.jpg

"103 мільйони кісток". Огляд книжки "Струп. Іспанія роз’ятрює рани" Катажини Кобилярчик

1200х600.jpg

"Переговори, які нічим не закінчилися". Огляд на книгу "Скоропадський і Крим" Сергія Громенка

6--.jpg

Топ-10 авторів та книг, яких читали львів’яни у XV–XVIII ст.