13:45, 22 жовтня 2021

Верховна Рада проголосувала за присвоєння Героя України Мирославу Симчичу

Таке рішення підтримали 238 депутатів.

Сьогодні, 22 жовтня, Верховна Рада України проголосувала за нагородження ветерана УПА Мирослава Симчича званням Героя України.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народна депутатка України Наталія Піпа.

“238 за! Добра новина! Надати Героя України Мирославу Симчичу, останньому сотенному УПА. Під його командуванням було розбито загін НКВС, який депортував кримських татар”, – написала Піпа.

Мирослав Симчич прославився боєм за Космач у січні 1945 року. Тоді він разом із побратимами (Березівською сотнею, в якій воювали понад 200 упівців), знищив каральний полк НКВС (понад 400 осіб). Через 40 хвилин після початку зіткнення отримав поранення у ліву руку, про яке нікому не сказав, аби не понижувати бойового духу бійців. Симчич перетягнув собі рукав кожуха на зап'ясті, щоб кров не стікала. Наприкінці бою він знепритомнів від втрати крові.

У грудні 1948 року після доносу завербованої сексотки МҐБ Симчича арештували більшовики. Загалом у радянських тюрмах і таборах боєць провів 32,5 роки. Він не видав жодного зі своїх побратимів.

Зараз Мирослав Симчич мешкає в Коломиї Івано-Франківської області. Там йому встановили пам'ятник, на якому вказали, що ветеран є прообразом усіх українських героїв.

У 2013 році йому присвоїли звання “Почесний громадянин Львова”.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що депутати Львівської міської ради звернулися до парламенту, уряду та президента з проханням присвоїти звання Героя України сотенному Української повстанської армії, 98-річному Мирославу Симчичу.

Схожі матеріали

olga-ilkiv.jpg

“Я є націоналістка і націоналісткою помру”, – зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків

600.jpg

Шість міфів про Шухевича, які не дають вам спокою

hitar2.jpg

(Не)вирване коріння. Репортаж із "партизанської столиці" — Хітара

Ілюстрація Олени Сметани

Є лише одна заковика. Віталій Ляска

bez_b 800x500_2 (1).jpg

Історичні відносини між Україною та Польщею | Леонід Зашкільняк

Об’єднані батальйони «Нахтігаль» і «Роланд» у Франкфурті-на-Одері, осінь 1941 року. Роман Шухевич стоїть крайній у першому ряду. Джерело: Архів ЦДВР

Шлюб за розрахунком. Роман Шухевич і німецьке військо

600.jpg

"Про колективне-особисте". Огляд книги "Нотатки з кухні “переписування історії” Володимира В’ятровича

школа сео

Альтернативна освіта 1940—1960-х років

600.jpg

Гуцулка з Криворівні, яка стала легендою