17:44, 21 вересня 2021

В Івано-Франківську проведуть екскурсію, де частуватимуть стравами, пов'язаними з родиною Франків

Локаціями екскурсії будуть заклади, де гостей пригощатимуть їжею, пов'язаною із життям письменника.

IMG_20210921_174001.jpg
www.ukrinform.ua

26 вересня в Івано-Франківську відбудеться перша екскурсія в межах проєкту “Гастромандрівка слідами українських літераторів”. Гостям розкажуть про кулінарні вподобаннями письменника Івана Франка.

Про це повідомляє Укрінформ. 

“Це буде перша гастрономічна екскурсія проєкту “Гастромандрівка слідами українських літераторів”, під час якої розкажуть про історичні факти щодо родини Івана Франка і про гастрономічні уподобання письменника”, – повідомила голова ГО “Дороги смаку Прикарпаття” Ірина Фіщук.

За словами екскурсовода Віталія Качкана, локаціями екскурсії стануть кафе та ресторани Івано-Франківська, де пригощатимуть стравами, які були пов'язані з життям Івана Франка та його родини.

“Іван Франко був дуже добрим кулінаром, а його невістка Ольга (жінка сина письменника Петра Франка – ред.) була відомою кулінаркою того часу. Дружина Івана Франка, Ольга, кожного свята готувала родинний пиріг. Це був м'ясний пиріг, дріжджовий, на якому з тіста викладали букви імені того, в кого було свято. Без такого пирога не обходилось жодне свято в родині письменника”, – зауважив Качкан.

Він наголосив, що під час екскурсії заплановані цікаві розповіді, частування і прогулянка містом.

Наступні тури про гастрономічні вподобання українських літераторів планують провести у Верховині. Вони розповідатимуть про гастрономічні вподобання Лесі Українки, Параски Плитки-Горицвіт, Гната Хоткевича, Станіслава Вінценза, Петра Шекерика-Дониківа.

Більше про письменника дивіться у великому інтерв'ю із його найбільшим сучасним популяризатором, літературознавцем та директором Музею Франка у Львові Богданом Тихолозом для програми “Без брому”.

Схожі матеріали

photosight_03.jpg

Сіль, нафта й упирі Франкового села

600.jpg

Як українські інтелектуали відпочивали в Карпатах понад 100 років тому

600.jpg

Франко, син Франка. Легенда українського неба

сео Франко.jpg

Довгий останній шлях Івана Франка