Українців закликають вшанувати пам'ять жертв Голокосту на Волині
7-10 листопада 1941 року у Рівному нацисти вбили 17,5 тисяч євреїв.
У вівторок, 9 листопада, відбудеться онлайн-презентація проєкту “Стежками пам’яті”, присвячена 80-літтю пам’яті розстрілів рівненських євреїв в урочищі Сосонки.
Про це Локальній історії повідомили у пресслужбі ГО “Центр студій політики пам’яті та публічної історії “Мнемоніка”.
“7-10 листопада 1941 року в урочищі Сосонки нацисти та їхні поплічники позбавили життя 17 500 людей обох статей та різного віку тільки за те, що їх народили матері-єврейки. Історичних джерел про цю жахливу акцію людського винищення до нашого часу дійшло дуже мало. Цим актом комеморації ми хочемо актуалізувати питання форм та можливостей пам’ятання страшних подій Голокосту та нацистської окупації”, – йдеться в повідомленні.
Вечір пам’яті почнеться із прямого включення з урочища Сосонки, де директор Центру політики пам’яті “Мнемоніка” Максим Гон розповість про історію нацистських злочинів у Рівному, про місце пам’яті в урочищі Сосонки.
Окрім того відбудеться презентація продуктів, створених у рамках проєкту:
- історичний мальопис про соціально-травматичний візерунок, що склався на Волині у час Голокосту та в цілому Другої світової війни;
- подкасти про різні досвіди переживання 1941-1944 років (доступні на YouTube та SoundCloud);
- інтерактивна мапа, що стане геоінформаційною системою місць пам’яті, пов’язанх із Другою світовою війною на Волині;
- дослідницька школа, учасники якої ознайомляться з інструментами пам’яті та формами пам'ятання про різні групи жертв націонал-соціалізму.
“На зустрічі ми поспілкуємось з художницею коміксу Юлею Антоновою та покажемо кілька сюжетів в ілюстраціях та голосах. На завершення ми дамо кілька рекомендацій, як презентовані продукти можуть бути використані у навчанні та комеморативних практиках”, – зазначили організатори події.
Зустріч відбудеться в онлайн-форматі 9 листопада о 18:00. Приєднатись до неї можна за посиланням.
“Стежками пам'яті” – дворічниюй проєкт Центру політики пам'яті “Мнемоніка”. В рамках проекту організатори прагнуть актуалізувати пам'ять Другої світової війни на Волині крізь досвід (не)помічених публічною історією учасників подій: військовополонених, євреїв, ромів, волинських чехів, польських громад, острабайтерів, психічнохворих пацієнтів. А також представити громадськості невідомі чи маловідомі приклади порятунку жертв нацизму та міжнаціонального конфлікту на Волині в роки Другої світової війни.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що до річниці трагедії у Бабиному Яру в рамках проєкту “Стежками пам’яті” запустили два подкасти про геноцид ромів та євреїв.