08:57, 13 серпня 2021

Україна звернулась до суду в Гаазі через культурні злочини Росії в Криму

На окупованому півострові знищили “десятки об’єктів культурної спадщини України та людства” під час будівництва так званої траси “Таврида”.

630_360_1477106750-8423.jpg
ukrinform.ua

Офіс генерального прокурора України направив чергове інформаційне повідомлення до  Міжнародного кримінального суду в Гаазі. У документі йдеться про воєнні злочини проти об’єктів культурної спадщини у тимчасово окупованому Криму.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Вона підкреслила, що разом із фахівцями та громадськими активістами вдалося зібрати безліч доказів “широкомасштабного привласнення і руйнування об’єктів культурної спадщини, не виправданих воєнною необхідністю і здійснюваних незаконним чином і безцільно”.

“Культурні цінності, що перебувають у музеях АР Крим та  Севастополя, а також культурна спадщина, розташована на цій території, є власністю Держави Україна, національним багатством, невід’ємною складовою національного культурного надбання та охороняється як національним законодавством, так і міжнародним правом. Знищення унікальних об’єктів культурної спадщини людства є таким же незворотним злочином як і позбавлення людини життя, адже один із способів припинити існування народу – це знищити його культуру і історію. Це тонкі матерії, але дуже вагомі для самоідентичності нашої держави”, – підкреслила Венедіктова.

Так, за словами генпрокурорки, у документі наведені докази широкомасштабного руйнування і привласнення таких об'єктів культурної спадщини:

  • Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора; 
  • ‌Історичне середовище столиці кримських ханів у Бахчисараї - Ханський палац, 
  • ‌Чуфут-Кале; 
  • Кримська астрофізична обсерваторія; 
  • ‌Вежа Костянтина та Докова Башта у Феодосії; 
  • ‌Церква Івана Предтечі у м. Керч.

Також виклали численні випадки незаконних археологічних розкопок та модифікацій культурних цінностей, проведення незаконних археологічних розкопок (зокрема, на могильниках та курганах,  їх руйнування та пограбування), а також вивіз  цінностей з тимчасово окупованої території.

Окрім того, окупанти знищили “десятки об’єктів культурної спадщини України та людства” під час будівництва так званої траси “Таврида”. 

“Такі дії є серйозним порушенням міжнародного гуманітарного права та кваліфікуються як окремий різновид воєнних злочинів за змістом Римського статуту Міжнародного кримінального суду”, – наголосила Венедіктова.

Органи правопорядку АР Крим та  Севастополя  розслідують 23 кримінальні провадженнях за понад 100 фактами умисного знищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури, незаконного проведення пошукових, археологічних робіт та вивезення культурних цінностей з тимчасово окупованої території.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що під час засідання Апеляційного суду в Амстердамі у справі “скіфського золота” представники Мінкульту України заявляли, що у Криму Росія нахабно порушує цілу низку міжнародних законодавчих актів, включаючи конвенції ЮНЕСКО та Ради Європи. Окупаційна влада розглядає півострів лише, як війську базу, тож наразі Крим – не місце для збереження культурних цінностей.

Схожі матеріали

Новый проект (4).jpg

Крим без обличчя. Як кримські татари стали ворогами СРСР

6006.jpg

Кримська операція Петра Болбочана: чи засвоїли ми уроки минулого?

Карло_Боссоли._Арсенальная_гавань_или_военный_порт.jpg

"Холерний бунт" без холери

Мечеть Узбека, сучасний стан, 2011.jpg

Мечеть, на якій стоїть наш Крим

crym-seo.jpg

Ув'язнені в Криму

Pozivniy-Banderas-620x360.jpeg

“Диверсія” в окупованому Криму: На "кінофестивалі" показали фільм про героїв АТО

1200х600.jpg

"Переговори, які нічим не закінчилися". Огляд на книгу "Скоропадський і Крим" Сергія Громенка

600х400 (1).jpg

"Найближчий варіант, коли Україна може повернути Крим – 2024 рік", – Сергій Громенко

prapor-v-yalti-620x400.jpg

В окупованій Ялті вивісили синьо-жовтий прапор