13:05, 9 вересня 2021

У всеукраїнський прокат виходить документалка “Депортація 44-46" про виселення українців з Польщі

Дату виходу приурочили до 77 річниці “Угоди про обмін населенням” між СРСР і Польщею.

Сьогодні, 9 вересня, в українських кінотеатрах стартує прокат документального фільму “Депортація 44-46” режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко. У картині йдеться про примусове виселення українців із території сучасної південно-східної Польщі до УРСР.

Про це повідомляє пресслужба кінокомпанії УМ-Груп, яка займалася виробництвом фільму.

У фільмі використали хронікальні кадри, тогочасні газети, історичні фотографії та мапи, а історії депортованих відтворили в ігровому й анімаційному сюжетах. Автором сценарію є Тарас Лазер.

Дату початку прокату обрали невипадково. Саме 9 вересня 1944 року в Любліні уклали українсько-польську “Угоду про обмін населенням”, що поклала початок масовій депортації понад 480 тисяч українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини.

Прокат проходитиме в Києві (в кінотеатрах “Жовтень”, “Ліра”, “Старт”, “Дніпро”, “Факел”, “Kinoman”, “Лейпциг”, “Флоренція”, кінотеатрі ім. Т.Шевченка), Запоріжжі (кінотеатр ім. О.Довженка), Житомирі (кінотеатр ім. І.Франка), Львові (Львівський кіноцентр), Херсоні (кінотеатр “Ювілейний”), Луцьку (кінотеатр “Premier City”), Ужгороді (кінотеатр “5 елемент”), Трускавці (кінотеатр “Злата”), Дрогобичі (кінотеатр “Злата PLUS”).

Крім того, 12 вересня о 14:00 в кінотеатрі “Жовтень” відбудеться спеціальний показ стрічки за участю творчої та знімальної групи. Квитки доступні за посиланням.

У пресслужбі уточнюють, що заплановано також серію спеціальних показів у мережі кінотеатрів “Планета Кіно” в Києві, Харкові та Львові. Наразі ведуться перемовини про організацію показів також у інших містах України.

Deported_44-46_.00_16_49_20.Still019.jpg
Пресслужба УМ-Груп

Стрічку “Депортація 44-46” повністю профінансувало Державне агентство України з питань кіно. Картина стала одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору.

Прем’єра фільму відбулася у 2021 році на кінофестивалі “Молодість”. Пізніше стрічку також демонстрували на фестивалях у Кракові, Запоріжжі, Хмельницькому та інших містах.

Науковий консультант картини – історик Роман Кабачій, сценарій рецензували із польського боку професор Жешувського університету Ян Пісулінський, а з українського – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук.

Deported_44-46_2.jpg
Пресслужба УМ-Груп

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про захист прав депортованих із Польщі українців чи їхніх родичів.

Схожі матеріали

image (3).jpg

“Вусатий фанк”: Вийшов новий трейлер до фільму про українські гурти 70-х років

405c260ef26ef74e8864452e0f734ed2053184efe3017ecdafbf27e2c34809d8.jpg

До Дня Незалежності вийде фільм, створений із особистих відеозаписів українських бійців