10:26, 6 липня 2021

Депутати просять у Зеленського повернути звання Героя України Бандері та Шухевичу

Відповідний проєкт постанови передбачає відзначення на державному рівні 80-річчя створення УПА.

f0246dd04a486b3e.max-1920x1080.jpg
Фото: Суспільне

Група народних депутатів зареєструвала проєкт постанови, де пропонує президенту Володимиру Зеленському провернути звання Героя України лідеру Організації українських націоналістів Степанові Бандері та головнокомандувачу Української повстанської армії Романові Шухевичу.

Про це повідомили на сайті парламенту.

Проєкт постанови № 5721 “Про відзначення 80-річчя створення Української повстанської армії” зареєстрували в Раді 1 липня. Він  пропонує надати звання Герой України учаснику УПА Тарасу Бульбі-Боровцю, а також повернути звання Степанові Бандері та Романові Шухевичу.

Ініціаторами є понад 70 нардепів із різних фракцій і позафракційні.

Також документ передбачає рекомендації для Кабміну щодо створення організаційного комітету розробки, затвердження та забезпечення виконання плану заходів з відзначення на державному рівні 80-річчя заснування УПА, яке відбудеться 14 жовтня.

Окрім того проєктом  рекомендують  Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі та забезпечити висвітлення у ЗМІ заходів, що проводитимуть у зв’язку з відзначенням 80-річчя створення УПА.

 

У жовтнi 2007 року президент Вiктор Ющенко видав указ про присвоєння Шухевичу звання Героя України. Степан Бандера був удостоєний звання Героя України указом вiд 22 сiчня 2010 року.

2 квітня 2010 року Донецький окружний адмiнсуд позбавив Шухевича звання Героя України, мотивуючи це тим, що він не був громадянином незалежної України.

12 січня 2011 року президентський указ про присвоєння Степану Бандері звання Героя України також визнали недійсним через рішення суду.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що депутати Івано-Франківської обласної ради звернулися до Президента України, Верховної Ради та обласних рад з проханням повторно присвоїти звання Героя України провіднику ОУН Степанові Бандері та головнокомандувачу УПА Романові Шухевичу.

Схожі матеріали

600.jpg

Шість мітів про Шухевича, які не дають вам спокою

20210601181512-7525.jpg

Netflix переклав “бандерівець” як “український нацистський колаборант”. Компанію змусили виправити титр

Володимира Бандера

В архівах СБУ знайшли невідомі раніше світлини сестри Степана Бандери

стадіон шухевича 1200х600

У МЗС України відреагували на висловлювання посла Ізраїлю щодо стадіону Шухевича в Тернополі

Стадіон Шухевича

Польське місто Тарнув припинило співпрацю з Тернополем через стадіон Шухевича

600.jpg

Ключі від пекла

600.jpg

"Покоління Василя Кука досі не проговорене", – Аліна Понипаляк