У Раді відкрили виставку, якою привертають увагу до аварійного костелу, де творив Пінзель
Унікальний костел XVIII століття зараз у жалюгідному стані і потребує негайної консервації.
У Верховній Раді презентували виставку “Натхненні Пінзелем в Годовиці”, яка покликана привернути увагу суспільства та влади до унікальної пам’ятки архітектури – костелу Всіх Святих у селі Годовиця на Львівщині. Вівтар для церкви створив відомий скульптор Іоанн Пінзель.
Про це повідомляє Укрінформ.
Виставку “Натхненні Пінзелем в Годовиці” створили в рамках проєкту “Під зорею Пінзеля”. До неї долучились найвідоміші художники України, аби захистити унікальний костел, який збудували у 1758 році.
“Найбільша цінність цього храму – це вівтар, створений Пінзелем. Він був урятований Борисом Возницьким і у 2012 році представлений у Луврі, де підкорив мільйонну аудиторію. Та незважаючи на це, костел, де був створений шедевр, з 1974 року перебуває в аварійному стані”, – розповіла ініціаторка проєкту “Під зорею Пінзеля”, громадська активістка Івона Лобан.
За її словами, сьогодні костел Всіх Святих у Годовиці, який будували всесвітньовідомі майстри – архітектор Бернард Меритин та скульптор Іоанн Георг Пінзель, – потребує термінової реставрації та консервації.
Виставка “Натхненні Пінзелем в Годовиці” стала підсумком мистецького пленеру, який відбувся у серпні 2021 року. У ньому взяли участь відомі українські художники, творчість яких презентує культуру нашої держави в цілому світі. Серед них народні художники України, лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка Анатолій Криволап та Любомир Медвідь, народні художники України Михайло Демцьо, Петро Сипняк, Микола Андрущенко, Віктор Сидоренко, Ігор Шумський, заслужений діяч мистецтв України Оксана Андрущенко, кандидат мистецтвознавства Тарас Откович та інші.
Виставка триватиме до 28 січня.
Костел усіх святих у Годовиці – парафіяльний римо-католицький храм, пам’ятка архітектури XVIII cтоліття.
Храм звели протягом 1751-1758 років на кошти львівського архидиякона РКЦ Стефана Мікульського.
Архітектором був Бернард Меретин, творець собору святого Юра у Львові.
Реставрації храму проводили у 1900, 1927, 1929–1931 роках.
У радянські часи костел використовували як господарську споруду і замкнули остаточно 1961 року.
У 1974-му в храмі сталася пожежа, і невдовзі завалився дах із розписами XVIII століття. Сучасний стан пам’ятки — жалюгідний.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що із ратуші Бучача обвалилась остання скульптура Пінзеля.